Grudzień w Crime+Investigation Polsat

W grudniu na Crime+Investigation Polsat w programie "Skazane na karę śmierci" poznamy historie kobiet, które zostały skazane na najostrzejszą karę w Stanach Zjednoczonych. "Kryminał: Gliny" zaś  zabierze widzów na interwencję razem z poznańskimi funkcjonariuszami.

W grudniu na Crime+Investigation Polsat w programie „Skazane na karę śmierci” poznamy historie kobiet, które zostały skazane na najostrzejszą karę w Stanach Zjednoczonych. „Kryminał: Gliny” zaś  zabierze widzów na interwencję razem z poznańskimi funkcjonariuszami.

 

 

Skazane na karę śmierci
Women on the Death Row
W piątki o 21:00 od 1 grudnia na Crime+Investigation Polsat
6×60’

„Skazane na karę śmierci” opowiada historie rzadkich przypadków kobiet-kryminalistek, którym zostało udowodnione popełnienie morderstwa i w związku z tym zostały skazane na najostrzejszą karę w Ameryce: karę śmierci. Dzięki ekskluzywnym wywiadom ze skazanymi kobietami, świadkami, członkami rodzin ofiar oraz przestępczyń, prawnikami i urzędnikami prawa, każdy odcinek maluje obraz wstrząsającego przestępstwa oraz opisuje przebieg rozprawy. Przyjrzymy się również procesowi odwołania (w tym również, w kilku przypadkach, ponownemu skazaniu) i temu, jak w niektórych stanach nowe ustawy wpływają na warunki, w jakich skazane kobiety oczekują na swój ostateczny los.

Kryminał: Gliny
W niedziele o 21:00 od 10 grudnia na Crime+Investigation Polsat
10×30’

Zobacz policyjną służbę taką, jaka jest! W dzień i w nocy nasza ekipa towarzyszyła funkcjonariuszom prewencji, drogówki, policji konnej i nawet pracującym w cywilu policjantom wywiadu. Zobacz ich codzienną pracę, od niegroźnych kolizji, przez sklepowe kradzieże, alarmy bombowe aż po zatrzymania narkotykowych dilerów.

W pierwszym odcinku ekipa drogówki chwilę po odprawie musi pędzić na sygnale na prawdziwego poznańskiego klasyka. Na rondzie Śródka doszło do kolizji. Żaden z uczestników nie przyznaje się do winy, dlatego policjanci mają twardy orzech do zgryzienia. Po ich służbie w mrok poznańskich ulic udają się funkcjonariusze wywiadu, polując na tych, którzy pod osłoną nocy prowadzą szemrane interesy.

 

Dowody zbrodni
Cold Case Files
We wtorki o 21:00 od 19 grudnia na Crime+Investigation Polsat
6×60’

„Dowody zbrodni” to serial opowiadający o śledztwach dotyczących przestępstw, które przez lata pozostawały nierozwiązane. W poszczególnych odcinkach obserwujemy pracę detektywów, ale też towarzyszymy rodzinom ofiar, które za wszelką cenę pragnęły oddać sprawiedliwość zmarłym. Począwszy od historii dziecięcego wspomnienia przestępcy o śmierci siostry, aż po masowe badania DNA, które mają doprowadzić do wykrycia zabójcy – detektywi sprawdzają każdy trop, który może pomóc w rozwiązaniu zagadki zbrodni liczącej nawet 30 lat, by w efekcie postawić jej sprawcę przed sądem.