fot.: Polsat

Kwiat jabłoni nagrał piosenkę z podopiecznym Fundacji Polsat

12-letni Adam Wiśniewski spełnił marzenie i nagrał napisany przez siebie utwór razem z Kasią i Jackiem Sienkiewiczami. Relację z tego wydarzenia zobaczą widzowie Polsat News w programie "#JesteśmyDlaDzieci".

12-letni Adam Wiśniewski spełnił marzenie i nagrał napisany przez siebie utwór razem z Kasią i Jackiem Sienkiewiczami. Relację z tego wydarzenia zobaczą widzowie Polsat News w programie „#JesteśmyDlaDzieci”.

Ma na imię Adam i jest w spektrum autyzmu, co oznacza, że odczuwa trudności z odnalezieniem się w społeczeństwie, z zawieraniem nowych znajomości i samodzielnością. Nie są to jednak przeszkody, by się rozwijać w innych obszarach – świetnie mówi po angielsku, uczy się japońskiego, gra na keyboardzie i śpiewa. To właśnie muzyka jest jego sposobem na pokazywanie emocji.

Największą fascynacją Adama jest wszechświat i otaczające nas planety, dlatego marzył o nagraniu własnego utworu o kosmosie oraz odbyciu podróży do gwiazd. Po usłyszeniu tej informacji Fundacja Polsat podjęła działania, by przekształcić marzenia chłopca w rzeczywistość.

12 listopada Polsat News pokaże specjalny odcinek programu „#JesteśmyDlaDzieci”. Widzowie sobaczą, jak mały Adam spełnia swoje marzenia. W ramach programu zrealizowano zarówno nagranie piosenki w profesjonalnym studiu z ulubionym zespołem, jak i „lot w kosmos” w Planetarium – Śląski Park Nauki w Chorzowie.

Spełnianie marzeń naszych podopiecznych rozpoczęliśmy w 2021 roku, w którym świętowaliśmy 25-lecie działalności Fundacji Polsat. To nasz sposób na podarowanie dzieciom czasu poświęconego tylko zabawie, aby mieli szansę choć na chwilę zapomnieć o zmaganiach ze zdrowiem – mówi prezes Fundacji Polsat, Krystyna Aldridge-Holc.

Adam Wiśniewski w kosmosie
fot. Polsat

Kwiat jabłoni pomaga spełnić marzenie

Zespół Kwiat Jabłoni, cieszący się uznaniem na scenie muzycznej, dołączył do projektu z ogromnym zaangażowaniem. Artyści szybko znaleźli z młodym wokalistą wspólny język. W twórczym działaniu ograniczenia nie istnieją, dlatego zdecydowali się nagrać piosenkę, która nie tylko wyraża pasję chłopca, ale także inspiruje innych do spełniania marzeń.

Dla nas było to doświadczenie niezwykłe. Mogliśmy obserwować rozwijającą się pasję muzyczną u dużo młodszej osoby, która jest jeszcze na początku swojej drogi, a przy której czuliśmy się bardzo swobodnie i naturalnie – mówi Kasia Sienkiewicz.

Jak pomóc Adamowi?

Według orzeczenia o niepełnosprawności Adam wymaga korzystania z systemu środowiskowego wsparcia samodzielnej egzystencji. Powinien korzystać z usług socjalnych, opiekuńczych, terapeutycznych i rehabilitacyjnych. Ze względu na wysokie koszty terapii, Fundacja Polsat prowadzi zbiórkę. Więcej na temat wsparcia Adama Wiśniewskiego można znaleźć na stronie Fundacji Polsat.

„#JesteśmyDlaDzieci” w niedzielę o godzinie 13:30 w Polsat News.