fot.: Crime+Investigation Polsat

Lamparska i Brejdygant w 3. odcinku „Opowiem Ci o zbrodni”

Przed nami 3. odcinek 6. sezonu „Opowiem Ci o zbrodni”, w którym Igor Brejdygant wraca do głośnej sprawy z lat dziewięćdziesiątych, kiedy zaginęło dwóch nastoletnich chłopców z ośrodka wychowawczego w Rewalu. W rolę jednej z matek wciela się Magdalena Lamparska.

Przed nami 3. odcinek 6. sezonu „Opowiem Ci o zbrodni”, w którym Igor Brejdygant wraca do głośnej sprawy z lat dziewięćdziesiątych, kiedy zaginęło dwóch nastoletnich chłopców z ośrodka wychowawczego w Rewalu. W rolę jednej z matek wciela się Magdalena Lamparska.

Sprawa zaginięcia Andrzeja i Łukasza – dwóch nastoletnich chłopców z ośrodka wychowawczego w Rewalu, która miała miejsce jeszcze pod koniec lat dziewięćdziesiątych, poruszyła Igora Brejdyganta. Uznał, że koniecznie trzeba do niej powrócić.

Moja sprawa jest z 99. roku. Jest to zaginięcie w tajemniczych okolicznościach dwóch chłopców z ośrodka opiekuńczego w Rewalu. Sprawa nierozwiązana. Do tej pory matki chłopców poszukują swoich synów, czyli już 24 lata. […] Tu sytuacja jest wyjątkowa, bo ci chłopcy decyzją sądu zostali skierowani do ośrodka wychowawczego, więc pewnie nie tacy najbardziej wzorcowi. Matki tych chłopców po dziś dzień żyją nadzieją, że się dowiedzą, co się z nimi stało a może, że któryś z nich żyje ale, krótko mówiąc, sprawa ta nie opuści ich prawdopodobnie do końca życia  – mówi Igor Brejdygant.

Podczas przeszukania części terenów należących do placówki w Rewalu, znaleziono kości, nadpalone łóżka, części starej garderoby… Te dowody okazały się jednak nie mieć żadnego wpływu na dalszy tok śledztwa.

Magdalena Lamparska w 3. Odcinku „Opowiem Ci o zbrodni”

Historia, której finału nie znamy do dziś, to dramat dwóch matek, walczących o poznanie choćby najbardziej okrutnej prawdy. Podczas inscenizacji, w rolę jednej z nich wciela się Magdalena Lamparska.

Zagrałam w „Opowiem Ci o zbrodni”, ponieważ to nieszablonowa wizerunkowo postać – zawsze takie zadania aktorskie mnie interesują, a duża charakteryzacja pomaga w kreacji. To rodzaj wyzwania, który fascynuje mnie jako aktorkę. Poruszyły mnie głębokie emocje bohaterki i jej dramatyzm oraz praca nad psychologicznym portretem. Uderzyło mnie w tej historii również brak odpowiedzi i brak prawdy – że ta sytuacja jest cały czas nierozwiązana. Ponadto niezwykle cenię twórczość Pana Stanisława Ignacego Brejdyganta, to było wyjątkowe spotkanie na planie  – mówi Magdalena Lamparska.

3. odcinek „Opowiem Ci o zbrodni” z udziałem Magdaleny Lamparskiej i Igora Brejdyganta w środę, 1 listopada, o godz. 22:00 na Crime+Investiagtion Polsat.