fot.: Polsat Box Go

Marysia od 19 lat szuka szczęścia w „Pierwszej miłości”. Jak zmieniała się postać?

4 listopada 2004 roku widzowie Telewizji Polsat poznali Marysię. Tego dnia stacja pokazała pierwszy odcinek serialu "Pierwsza miłość".

4 listopada 2004 roku widzowie Telewizji Polsat poznali Marysię. Tego dnia stacja pokazała pierwszy odcinek serialu „Pierwsza miłość”.

Historia głównej bohaterki serialu „Pierwsza miłość” rozpoczyna się w Wadlewie. Marysia (w tej roli Aneta Zając), młoda dziewczyna, stypendystka premiera opuszcza wieś, aby studiować medycynę we Wrocławiu. Przypadek sprawia, że zakochuje się w chłopaku, tak jak przepowiedział dziadek Antoni (Andrzej Buszewicz). Połączy ich pies Wafel vel Rudolf. Marysia zakochuje się w Pawle (Mateusz Janicki), chłopaku z domu dziecka.

Marysia (1. odcinek)
fot. Polsat Box Go

Paweł pozostaje miłością Marysi przez kolejne lata. Z tym, że po 60. odcinku, chłopak zmienia wygląd zewnętrzny. W tę postać przez kolejne sezony wcielał się Mikołaj Krawczyk. Pierwsza scena z jego udziałem ma miejsce na cmentarzu, przy grobie Danuty Radosz, czyli – jak wówczas myślano – mamy Marysi.

Marysia i Paweł
fot. Polsat Box Go

Jak Marysia została prostytutką?

Jak to bywa w prawdziwym życiu, na przeszkodzie wielkiej miłości stają różne niespodziewane sytuacje. Pewnego dnia okazuje się, że Marysia jest świadkiem w sprawie przeciwko mafii. Musi się ukryć, z daleka od domu. Opuszcza Pawła i rusza w niewiadome miejsce.

Marysia i Paweł
fot. Polsat Box Go

W trakcie podróży dochodzi do strzelaniny, bo jeden z policjantów był wtyką gangsterów. Na szczęście Marysi udaje się przeżyć. Dziewczyna jest w szoku, ucieka i wpada pod przypadkowy samochód. Młody kierowca zawozi nieprzytomną Marysię do swojego domu. Dziewczyna budzi się i niczego nie pamięta.

Wypadek Marysi
fot. Polsat Box Go

Marysia ucieka i trafia do Wrocławia. Przed budynkiem policji przypomina jej się o zdarzeniu podczas konwoju. Biegnie przed siebie i trafia na dworzec autobusowy. Bezdomny „Inżynier” donosi policjantom o młodej dziewczynie. Podczas legitymowania, pasażer pomaga Marysi uciec z dworca. Trafia na ulicę. Cudem unika zgwałcenia.

Gwałciciele Marysi
fot. Polsat Box Go

Prostytutka Tatiana, widzi to zdarzenie i pomaga Marysi uciec. Jednak historia nie ma szczęśliwego zakończenia. Marysia trafia do agencji towarzyskiej i zostaje prostytutką.

Andżelika i Tamara
fot. Polsat Box Go

Na szczęście Pawłowi, z pomocą przyjaciół, udaje się odnaleźć Marysię vel Dagmarę vel Andżelikę. Wszystko zmierza w dobrym kierunku.

Paweł z Marysią
fot. Polsat Box Go

Marysia, Manuel i… Julka

Wkrótce pojawił się kolejny czarny charakter – Manuel (Wojciech Medyński). Kubański tancerz, podający się za geja, chciał zgwałcić Marysię. Na szczęście z pomocą taksówkarza, dziewczynie udaje się uciec z domu oprawcy.

Marysia i wódka
fot. Polsat Box Go

Jednak na tym ta historia się nie kończy. Manuel powrócił po kilkuset odcinkach, aby porwać Kingę. Czarny charakter zwabia Pawła do opuszczonego magazynu, gdzie dochodzi do szamotaniny. W tle całej historii jest ciężarna Marysia.

Marysia w ciąży
fot. Polsat Box Go

Marysia rodzi śliczną córeczkę – Julkę, po czym traci przytomność. Na szczęście nic poważnego się nie stało. O córce nie wie Paweł, ojciec Julki. Pierwsza miłość Marysi jest wówczas razem z Anką (Agnieszka Włodarczyk).

Marysia i Julka
fot. Polsat Box Go

Czy Marysia znajdzie miłość?

Piękna historia miłości dwojga ludzi rozsypuje się jak domek z kart. Później Marysia romansuje z wieloma mężczyznami. Po utracie Huberta (Michał Czernecki), Marysia jest roztrzęsiona. Trafia do jednego łóżka z młodym sąsiadem, Szymonem (Marcin Korcz).

Marysia i wino
fot. Polsat Box Go

Kto był później? Aleks (Hubert Jarczak), Łukasz (Rafał Cieszyński), Michał (Wojciech Błach) i Kacper (Damian Kulec). Niestety nie wiemy, czy Marysi uda się odnaleźć miłość do grobowej deski…

Marysia i Kacper
fot. Polsat Box Go

Dwie Marysie – czyli historia z przeszłości

Jednak najważniejszy moment w historii serialu wydarzył się na 15-lecie produkcji. Wówczas Marysia została porwana przez… swoją siostrę bliźniaczkę – Dominikę (w tej roli Aneta Zając).

Dominika porywa Marysię
fot. Polsat Box Go

„Z niepokoju drżę więc obejmij mnie, dobry Wrocławiu!” – słyszymy w tytułowej piosence. Właśnie to miasto ściąga na Marysię kłopoty, z których bohaterka wychodzi obronną ręką. Cała historia to był prawdziwy gamechanger. Na jaw wyszło, że Marysia nie jest córką Jana i Danusi, ale Anety (Maria Pakulnis) i Zenona (Marek Siudym). Nasza główna bohaterka została adoptowana. Prawdziwą matkę poznaje na sali sądowej.

Marysia i Dominika w sądzie
fot. Polsat Box Go

Serial „Pierwsza miłość” liczy 3684 odcinków. Aby obejrzeć je wszystkie, trzeba byłoby ciągiem oglądać przez około 85 dni. Są one dostępne w internecie w serwisie Polsat Box Go. Najnowsze odcinki można oglądać od poniedziałku do piątku o godzinie 18:00 w Polsacie.