fot.: Crime+Investigation Polsat

Powraca „Fajbusiewicz: Rozmowy o zbrodni”. Listopad w Crime+Investigation Polsat

W listopadzie na Crime+Investigation Polsat zaprezentuje dramatyczne historie kobiet, które zostały skrzywdzone przez kogoś spotkanego w miejscu publicznym. Stacja przybliży też kulisy głośnej sprawy syna królowej Elżbiety II. Na antenę powróci również legendarny dziennikarz Michał Fajbusiewicz w programie "Fajbusiewicz: Rozmowy o zbrodni".

W listopadzie na Crime+Investigation Polsat zaprezentuje dramatyczne historie kobiet, które zostały skrzywdzone przez kogoś spotkanego w miejscu publicznym. Stacja przybliży też kulisy głośnej sprawy syna królowej Elżbiety II. Na antenę powróci również legendarny dziennikarz Michał Fajbusiewicz w programie „Fajbusiewicz: Rozmowy o zbrodni”.

Daj znać, jak wrócisz

Hasztag #textmewhenyougethome (#dajznaćjakbędzieszwdomu) wywołał globalną dyskusję na temat bezbronności i braku bezpieczeństwa, które kobiety odczuwają samotnie w miejscach publicznych. Nowa seria kryminalna opowiada historie kobiet, które zostały uprowadzone, skrzywdzone, a nawet zamordowane przez kogoś, kogo spotkały w miejscach publicznych.

W każdym odcinku ich historie opowiadane poprzez emocjonalne wywiady, którym towarzyszą rekonstrukcje wydarzeń, zapisy rozmów telefonicznych i inne cyfrowe „ślady” użyte przez śledczych do rozwiązania sprawy. W kilku odcinkach kobiety, które przetrwały atak swoich oprawców zdecydowały się publicznie opowiedzieć o swoich przeżyciach.

Emisja drugiego sezonu od 4 listopada, w soboty o godzinie 20:00 na Crime+Investigation Polsat.

Skandal w rodzinie królewskiej: książę Andrzej

„Skandal w rodzinie królewskiej: książę Andrzej” opowiada o kulisach zgubnego w skutkach wywiadu w BBC Newsnight w listopadzie 2019 roku i zastanawia się nad motywacją księcia. Dwuodcinkowa seria, badająca kwestie poruszone podczas niesławnego wywiadu, który wstrząsnął brytyjską monarchią do głębi, skupia się na biografii księcia Andrzeja, opisuje pałacowe intrygi, tajne rozmowy oraz udział królowej. Dzięki ekskluzywnym wywiadom i niespotykanemu dostępowi do informacji, seria prezentuje życie księcia z wyjątkowej perspektywy i przygląda się łańcuchowi przyczyn i skutków, które doprowadziły do jego upadku.

Szanowana dziennikarka Emily Maitlis opowie o stresujących przygotowaniach do wywiadu i o samym wydarzeniu, które na zawsze zmieniło życie księcia Andrzeja. Twórcy rozmawiali również z Samem McAlisterem, producentem BBC Newsnight, który ponad rok negocjował z pałacem Buckingham warunki wywiadu o przełomowej tematyce. Rzadkie nagrania archiwalne z ekskluzywne wywiady z pracownikami pałacu oraz bliskim księcia Andrzeja pozwolą nam przyjrzeć się skandalowi, który spektakularnie zakończył karierę jego karierę

Książe Andrzej
fot. Crime+Investigation Polsat

„Skandal w rodzinie królewskiej: książę Andrzej” w soboty o godzinie 21:00 na Crime+Investigation Polsat (od 4 listopada).

Miss America: Mroczne sekrety

Czteroodcinkowa seria „Miss America: Mroczne sekrety” bada najdłużej utrzymane tajemnice najstarszego konkursu piękności w Ameryce i ujawnia szokujący skandal, na którym oparte było całe wydarzenie. Konkurs, niegdyś oglądany przez 80 milionów widzów rocznie, traci swoją atrakcyjność dla nowych pokoleń Amerykanów, których poglądy na piękno i politykę seksualizacji drastycznie różnią się od tych, które prezentowano zaledwie kilka dekad temu. Seria analizuje wiadomości e-mail, które wyciekły w 2017 roku, opisujące mizoginistyczne zapędy dyrektorów, przypadki rasizmu obecne w historii konkursu, problemy ze zdrowiem psychicznym spowodowane rywalizacją i zakaz kontrowersyjnego etapu w strojach kąpielowych.

Historia opowiedziana przez uczestniczki, informatorów, producentów i krytyków. Po raz pierwszy w tym samym dokumencie ponad 20 finalistek, które zdobyły w przeszłości tytuł Miss Ameryki, dzieli się swoją historią, dzięki czemu możemy się dowiedzieć, jaka jest prawdziwa cena korony i jak kultura konkursów piękności napędza rasizm, zastraszanie, zawstydzanie związane z wyglądem i wiele więcej.

Serię będzie można oglądać we wtorki o godzinie 22:00 od 21 listopada na Crime+Investigation Polsat.

Szokujące morderstwa: Atlanta

„Szokujące morderstwa: Atlanta” przedstawia przypadki zabójstw, które podkreślają granice pomiędzy gentryfikowanymi dynastiami południa, hip-hopowymi naciągaczami i nowobogackimi rezydentami tej wielkomiejskiej mekki muzyki, rozrywki i technologii. Historię opowiadają śledczy, świadkowie, reporterzy oraz bliscy ofiar, a każdy odcinek ukazuje kontrasty między żywym gwarem a dekadencją Atlanty. Przyjrzymy się ciemnej stronie Nowego Południa, gdzie walki na śmierć i życie o pozycję i wpływy są na porządku dziennym pomiędzy tymi, którzy gotowi są zabijać dla dobrego życia, a tymi, którzy nie cofną się przed niczym, by zachować swój wysoki status.

Szokujące morderstwa: Atlanta

Emisja w czwartki od 22:00 od 23 listopada na Crime+Investigation Polsat.

Uprowadzona: Koszmar Elizabeth Thomas

Elizabeth Thomas była gwiazdą międzynarodowych nagłówków podczas swojego porwania. Teraz jej historia zainspirowała stworzenie nowego filmu o jej życiu. Niereżyserowany, jednogodzinny odcinek specjalny pozwoli widzowi lepiej poznać przeżycia Elizabeth, dzięki ekskluzywnym wywiadom, które przedstawiają nieznane wcześniej szczegóły i perspektywy, mrożącym krew w żyłach materiałom archiwalnym oraz nowym informacjom o życiu bohaterki po jej odnalezieniu.

W czasach, w których kobiety padające ofiarami przestępstw często spotykają się z wątpliwościami i obwinianiem przez społeczeństwo, Elizabeth Thomas stawia czoła jeszcze większym wyzwaniom z powodu błędnym założeń opinii publicznej odnośnie do child groomingu. Nawet teraz bohaterka spotyka osoby, które uważają, że wiedziała co robiła, gdy w wieku 15 lat znikła ze swoim nauczycielem i porywaczem, Tadem Cumminsem, i wyrzucają jej to, mimo, że Tad, wtedy 50-letni, był o wiele starszy od uwiedzionej i porwanej. Teraz Elizabeth jest gotowa stawić czoła pytaniom i oskarżeniom. W rzucającym nowe światło na sprawę, szczerym wywiadzie, skupi się na wątpliwościach i niejasnościach związanych z jej zniknięciem i ujawni sprzeczności, które sprawiają, że uwodzenie dziecka (child grooming) jest tak trudne do zrozumienia, opisując, jak bała się Tada Cumminsa, ale również, jak lękała się, że go straci.

W scenach w nurcie cinéma-vérité pojawi się również Elizabeth Smart i razem z Elizabeth Thomas będą rozmawiać o swoich porywaczach oraz o życiu po uwolnieniu.

„Uprowadzona: Koszmar Elizabeth Thomas” w sobotę, 25 listopada o godzinie 21:00 na Crime+Investigation Polsat.

Fajbusiewicz: Rozmowy o zbrodni

Legendarny dziennikarz Michał Fajbusiewicz, znający od podszewki kryminalną stronę Polski, powraca do Crime+Investigation Polsat, by przedyskutować z autorami prowadzącymi poszczególne odcinki „Opowiem ci o zbrodni” sprawy, którymi zajmowali się w ostatnim sezonie programu.

Fajbusiewicz od lat 80. XX wieku odkrywa przed Polakami oblicza rodzimej zbrodni. Zna dziesiątki spraw – także tych nierozwiązanych. Przez lata związany był z telewizją publiczną, w Crime+Investigation Polsat uświetnia flagową serię „Opowiem ci o zbrodni”, spotykając się w programie „Fajbusiewicz: rozmowy o zbrodni” z prowadzącymi poszczególnych spraw. Oprócz tego współpracował z CI Polsat także przy takich programach jak „Akta Fajbusiewicza” czy „Cała prawda o zbrodni”.

Emisja „Fajbusiewicz: Rozmowy o zbrodni” w środę, 29 listopada o 22:30 na Crime+Investigation Polsat.