Kiedy zmieniamy czas na zimowy 2023? Ramówka Telewizji Polsat a zmiana czasu

Jesień wkroczyła do Polski. Dni stają się coraz krótsze, za oknem szaruga. Z tego powodu wiele osób zastanawia się, kiedy zmieniamy czas na zimowy w 2023 roku? Informujemy, jak zmiana czasu wpłynie na ramówki kanałów Grupy Polsat Plus.

Jesień wkroczyła do Polski. Dni stają się coraz krótsze, za oknem szaruga. Z tego powodu wiele osób zastanawia się, kiedy zmieniamy czas na zimowy w 2023 roku? Informujemy, jak zmiana czasu wpłynie na ramówki kanałów Grupy Polsat Plus.

Od wielu lat trwa dyskusja, czy zmiana czasu jest konieczna. Pojawia się coraz więcej głosów mówiących, że warto znieść ten relikt przeszłości. Ta zmiana sprawia miedzy innymi, że nasz zegar biologiczny ulega rozregulowaniu. Kłopotem dla wielu jest też ustalenie, kiedy zmieniamy czas z letniego na zimowy i na odwrót.

Trwa dyskusja polityczna nad koniecznością zmiany czasu. Niestety nie ma jeszcze żadnych konkretnych ustaleń. Zatem twierdząco należy odpowiedzieć na pytanie: czy w tym roku będzie zmiana czasu.

Polsat – zmiana ramówki

Zmiana czasu to również problem dla stacji telewizyjnych. Telewizja Polsat zmodyfikuje ramówkę na tę jedną noc. W związku z tym, że zmiana czasu z letniego na zimowy 2023 polega na przesunięciu zegarków z godziny 3:00 na godzinę 2:00, kanały pokażą dodatkowe programy.

Polsat wyemituje dodatkowe odcinki „Kabaretowej ekstraklasy”. Jest to montażówka skeczów kabaretowych z festiwali i programów stacji. Ramówka TV4 zawiera dodatkowy odcinek show „Gwiazdy kabaretu”. Zaś telewizyjna Szóstka zaprasza na serial „Benny Hill”. Natomiast Polsat 2, podobnie jak główna antena, pokaże sklejkę występów kabaretowych.

Kiedy przestawiamy czas na zimowy 2023?

Jest prosta zasada mówiąca o tym, kiedy zmieniamy czas z letniego na zimowy. Ta czynność jest wykonywana zawsze w ostatni weekend października. Jest to zazwyczaj noc, podczas której odbywają się zabawy halloweenowe. Zatem zmiana czasu na zimowy 2023 odbędzie się w nocy z 28 na 29 października.

W porównaniu z wiosenną zmianą czasu, w ostatnią sobotę w października noc trwa godzinę dłużej. Na czym polega zmiana czasu z letniego na zimowy? Należy przesunąć wskazówki zegara o godzinę do tyłu. Warto jednak sprawdzić, jakie urządzenia automatycznie zmieniają czas. Między innymi nowoczesne smartfony same zmodyfikują godzinę. W tym gronie są m.in. najnowsze telefony z oferty sieci Plus, np. urządzenia Motorola, iPhone i Samsung. Zmiana czasu zostanie automatycznie wykonana w wielu urządzeniach podpiętych do internetu.

iPhone
Smartfony z Android i urządzenia iPhone powinny automatycznie zmienić czas na zimowy

Odpowiedź na pytanie kiedy przestawiamy czas na zimowy 2023 brzmi: zmiana czasu 2023 będzie miała miejsce w nocy z 28 na 29 października.