fot.: TV4

Joanna Kurowska z rodzinną pamiątką w „Łowcy skarbów. Kto da więcej”

Już w poniedziałek kolejny odcinek programu "Łowcy skarbów. Kto da więcej" z udziałem gwiazdy. Joanna Kurowska postanowiła sprzedać drobiazg będący rodzinną pamiątką.

Już w poniedziałek kolejny odcinek programu „Łowcy skarbów. Kto da więcej” z udziałem gwiazdy. Joanna Kurowska postanowiła sprzedać drobiazg będący rodzinną pamiątką.

Aktorka filmowa, teatralna i telewizyjna, Joanna Kurowska przywiozła pochodzący z okresu 20-lecia międzywojennego futerał na pomadkę, który otrzymała po cioci Stefanii Modzelewskiej. Przedmiot, wykonany we Francji ze srebra najwyższej próby 950 w stylu art deco, został ozdobiony monogramem oryginalnej właścicielki.

Cenny pamiątkowy drobiazg aktorka postanowiła sprzedać, by wspomóc chorą na raka przyjaciółkę, której spalił się dom. Aktorka w programie opowie o wyjątkowej aurze i o szczęściu, które jej dobra energia przynosiła jej kolegom na egzaminach w szkole filmowej.

Prezent od Jana Olszewskiego

„Łowcy skarbów. Kto da więcej” to program, w którym eksperci omawiają i wyceniają przyniesione do studia skarby uczestników programu, które następnie, nie znając wyceny, licytują miedzy sobą tytułowi Łowcy, czyli grono miłośników i kolekcjonerów starych przedmiotów, na co dzień zajmujących się ich pozyskiwaniem, sprzedażą, wystawianiem czy renowacją. Program prowadzą na zmianę Paweł Orleański i Krzysztof Ibisz.

W nadchodzącym tygodniu widzowie zobaczą między innymi zestaw przyborów do pisania z logo Solidarności sprezentowany sąsiadowi w latach 90. przez premiera Jana Olszewskiego. Inny uczestnik przyniesie mini-bicykl. Znawcy sztuki będą również licytować pochodzącą z Niemiec z 1945 roku porcelanową wiewiórka znanej wytwórni Rosenthal.

„Łowcy skarbów. Kto da więcej” od poniedziałku do piątku o godzinie 18:00 w Czwórce