fot.: CANAL+/Mango

Grupa Polsat Plus przejęła sklep Mango.pl

W maju 2023 roku spółka TVO przejęła sklep internetowy Mango.pl. Ponadto w Telezakupach Mango dostępne są produkty znane z TV Okazje.

W maju 2023 roku spółka TVO przejęła sklep internetowy Mango.pl. Ponadto w Telezakupach Mango dostępne są produkty znane z TV Okazje.

Od 29 maja pod adresem Mango.pl dostępne są produkty oferowane przez TV Okazje, którego właścicielem jest TVO sp. z o.o. Firma produkuje również audycje pod marką Mango. Pod tą nazwą od niedawna emitowane są programy na wybranych antenach Grupy CANAL+, m.in. CANAL+ Kuchnia. Wcześniej widzowie tej stacji oglądali pasma telesprzedażowe TV Okazje.

Większościowym udziałowcem TVO jest Polsat Investments, spółka należąca do Grupy Polsat Plus. Pierwsze udziały w firmie zostały kupione w 2018 roku.

TVN byłym właścicielem Mango

Marka Mango obecna jest w Polsce od 1989 roku. Telezakupy Mango-Media były przed laty emitowane głównie na antenach Grupy TVN, która w 2007 roku kupiła 100% udziałów w spółce. 10 lat później, główny konkurent Mango, Studio Moderna przejęło firmę. W ostatnich latach spółka borykała się z problemami finansowymi. Zamknęła wszystkie sklepy stacjonarne oraz zakończyła nadawanie kanału Mango 24.

Studio Moderna zakończyło 2022 rok ze stratą niemal 3 milionów złotych. Jak poinformowano w sprawozdaniu, jedną z przyczyn pogorszenia sytuacji płynnościowej był problem z dostawcą produktów. Z dokumentu można dowiedzieć się również, że w kwietniu 2023 roku całkowicie wstrzymano dostawę towarów w związku z postępowaniem układowym Top Shop International.