Nowe odcinki „Łowcy skarbów. Kto da więcej” od 4 września w Czwórce

W nowym sezonie polskiej edycji międzynarodowego hitu „Łowcy skarbów. Kto da więcej" – emisja od 4 września od poniedziałku do piątku o godz. 18:00 – zobaczymy Krzysztofa Ibisza, który, na zmianę z Pawłem Orleańskim, pełnić będzie rolę gospodarza programu.

W nowym sezonie polskiej edycji międzynarodowego hitu „Łowcy skarbów. Kto da więcej” – emisja od 4 września od poniedziałku do piątku o godz. 18:00 – zobaczymy Krzysztofa Ibisza, który, na zmianę z Pawłem Orleańskim, pełnić będzie rolę gospodarza programu.

 

W tygodniu otwierającym emisję nowej serii, Krzysztof Ibisz poprowadzi pierwsze cztery odcinki. Zobaczymy w nich licytacje wielu ciekawych przedmiotów i kolekcjonerskich rarytasów, a wśród sprzedających – gościa specjalnego, Kacpra Kuszewskiego.
 W pierwszym odcinku tego sezonu– w poniedziałek, 4 września – Krzysztof Ibisz osobiście przetestuje działanie jednego ze skarbów: niemieckiej maszyny do cięcia papieru i zdjęć. Tym samym prowadzący stworzy największą w historii programu kartę sprzedającego, czyli przepustkę na licytację.  Z wyczuciem godnym eksperta zaprezentuje się też w idealnie dobranej poszetce – harmonizującej z kolorem kamienia z Kosta Boda w szwedzkich świecznikach Ystad Metall przyniesionych do programu przez jednego z uczestników. Ponadto w odcinku zobaczymy ekspertyzę i licytację pięknych szachów z onyksu i zegarka Dienstuhr.
We wtorek, 5 września, w gronie Łowców zobaczymy po raz pierwszy Paulinę Jarysz – kolekcjonerkę lalek Barbie, która w swoich zbiorach ma ponad 500 okazów. W tym odcinku licytowane będą m.in.:  figurka ognistego ptaka, zielona karafka z kieliszkami Murano i zegarek Omega
W trzecim odcinku nowej serii – w środę 6 września – wystąpi Kacper Kuszewski, który zaprezentuje się od mniej znanej telewidzom strony. Popularny aktor okazał się miłośnikiem wszystkiego co związane z wodą i na aukcję przyniósł wiosło, którym przez wiele lat wiosłował ze swoim tatą, a wylicytowaną kwotę przeznaczył na cel charytatywny. W tym odcinku licytowany będzie także zestaw 12 porcelanowych figurek na każdy miesiąc roku,  przepiękna czerwona lampa Pelli&Putzler oraz  srebrny zestaw kosmetyczny, który Paweł Papaj, jako Łowca z gestem i fantazją, postanowi kupić w całości tylko dlatego, że potrzebuje łyżki do butów…
W czwartym odcinku nowego sezonu – w czwartek, 7 września – pojawi się nie lada gratka:   kolekcjonerski zestaw Lego Technic – nigdy nie odpakowany. Ponadto licytowane będą pocelanowa figurka sarenki z Ćmielowa w idealnym stanie, Kaczor Donald – wydurk obrazu Carla Barksa z podpisem autora oraz nietypowa donica.
W piątek, 8 września program poprowadzi Paweł Orleański. W tym odcinku zobaczymy ekspertyzę i licytację porcelanowego zestawu obiadowego z Ćmielowa z lat 30., rozkładanego fotelu skandynawskiego z lat 60. w stylu Bauhaus, dresu reprezentacji piłki nożnej Polski z lat 80. i książeczki meczowej z 1971 r. z autografami zawodników oraz Cepeliowskiej makatki z lat 80.

Łowcy skarbów. Kto da więcej” to show, którym tytułowi Łowcy, czyli grono kolekcjonerów i dealerów antyków, przedmiotów vintage, designu i sztuki, licytuje między sobą przyniesione do studia skarby uczestników programu.
W programie udział może wziąć każdy, bo każdy ma w domu coś, co może przedstawiać wartość i wpaść w oko jednemu z dealerów sztuki i kolekcjonerów, którzy czekają w studiu z portfelami pełnymi pieniędzy i nadzieją na złowienie skarbu do dalszej sprzedaży lub do swoich prywatnych zbiorów.
Łowcy skarbów. Kto da więcej” to doskonałe połączenie rozrywki, wiedzy i emocji – przedmioty i ich historie ożywają na naszych oczach, licytacje mogą przyprawić o zawrót głowy, a w studiu goszczą ciekawi ludzie o niezwykłych pasjach i fascynującej wiedzy.

Program produkuje dla Czwórki firma Polot Media.

 „Łowcy skarbów. Kto da więcej” od 4 września w Czwórce