„Pomóż mi” od 4 września w Czwórce

W Polsce co dziesiąta rodzina zmaga się z poważnymi problemami. Nowy serial fabularno-dokumentalny „Pomóż mi" opowiada historie nastoletnich bohaterów i ich rodzin, w których przemilczane lub zbagatelizowane problemy doprowadzają do tragedii i przestępstw.

W Polsce co dziesiąta rodzina zmaga się z poważnymi problemami. Nowy serial fabularno-dokumentalny „Pomóż mi” opowiada historie nastoletnich bohaterów i ich rodzin, w których przemilczane lub zbagatelizowane problemy doprowadzają do tragedii i przestępstw.

Brak bliskości i czasu dla dziecka, rozwody, codzienne awantury i przemoc to tylko niektóre powody poważnych kryzysów. Kiedy ani dorośli, ani dzieci nie potrafią poprosić o pomoc, kryzys narasta i może doprowadzić do tragedii.

Rozwiązaniem tych trudnych spraw i zagadek kryminalnych zajmują się policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu i Przestępczością Nieletnich:  Młodszy Aspirant Maciej Bryś i jego partner Starszy Aspirant Gustaw Żelazny, których poznajemy lepiej w kolejnych odcinkach serialu.  W pracy Bryś stara się zrozumieć młodych ludzi i zawsze stoi na straży domniemania niewinności, do końca strzegąc się wyciągania pochopnych wniosków. Żelazny jest bardziej doświadczonym policjantem, który z rezerwą podchodzi do cwaniakującej młodzieży. Chociaż mierzą się z bardzo poważną i jednocześnie delikatną materią, a każdy z nich ma zupełnie inne spojrzenie na śledztwo, to razem docierają do prawdy i niosą pomoc nastolatkom uwikłanym w sytuacje, które wydają się bez wyjścia.

Każdy odcinek to inna opowieść. Za każdym razem pełna napięcia i niespodziewanych zwrotów akcji. Historie fikcyjnych bohaterów inspirowane są jednak prawdziwymi problemami, które mogą się przytrafić każdemu nastolatkowi i jego rodzicom. Poruszając najtrudniejsze tematy, serial pokazuje jednocześnie różne strony konfliktów i podpowiada, jak można je rozwiązać.

Program produkuje dla Czwórki firma Polot Media. Stałą obsadę serialu stanowią: Łukasz Oleś (Bryś), Piotr Nowakowski (Żelazny), Maria Biernacka (w roli technik policyjnej Agnieszki Mazur) oraz Sylwia Drzycimska (w roli młodszej aspirant Kingi Jabłońskiej).


„Pomóż mi” od 4 września o 17:00 w Czwórce