Wrzesień w Crime+Investigation Polsat

Wrzesień w Crime+Investigation Polsat to przede wszystkim premiera najnowszej polskiej produkcji. "Wakacyjne zbrodnie" opowiadają historie Polaków, których wymarzony urlop nieoczekiwanie zamienił się w koszmar. Poznamy także "Absurdalne przestępstwa", a "Zwłoki w walizce: Deborah Chong" przedstawi kulisy głośnego morderstwa.

Wrzesień w Crime+Investigation Polsat to przede wszystkim premiera najnowszej polskiej produkcji. „Wakacyjne zbrodnie” opowiadają historie Polaków, których wymarzony urlop nieoczekiwanie zamienił się w koszmar. Poznamy także „Absurdalne przestępstwa”, a „Zwłoki w walizce: Deborah Chong” przedstawi kulisy głośnego morderstwa.

 

 

Wakacyjne zbrodnie
Holiday Crimes
W środy o 22:00 od 6 września na Crime+Investigation Polsat
6×30′
„Wakacyjne zbrodnie” to program przedstawiający historie Polaków, których wymarzony urlop zamienił się w istny koszmar. Pakując walizki nikt nie spodziewa się, że wyczekiwany odpoczynek zakończy się tragicznie.
W nowej lokalnej produkcji Crime+Investigation poznamy zbrodnie, które wydarzyły się podczas wakacji – w Polsce i za granicą. W poszczególnych odcinkach przyjrzymy się sprawom, którymi żył cały kraj, ale nie tylko. „Wakacyjne zbrodnie” opatrzone są relacjami świadków i wypowiedziami ekspertów: śledczych, lekarzy medycyny sądowej, dziennikarzy oraz przedstawicieli konsulatów.
W tym sezonie poznamy m.in. kobiety, które zdecydowały się na brutalną zemstę z zazdrości oraz toksyczne małżeństwo, którego stałe kłótnie doprowadziły do jednego z najbardziej osobliwych śledztw w historii.
6.jpg
Prawda leży pod ziemią
Exhumed: Killer Revealed s. 2
Od poniedziałku do piątku o 20:00 od 11 września na Crime+Investigation Polsat
10×60′
Każdy z odcinków bada odrębną sprawę morderstwa, w której ekshumacja zwłok ofiary doprowadziła do rozwiązania zagadki jej śmierci. Widzowie uczestniczą w całym procesie wydobycia pochowanego ciała – począwszy od jego aspektu emocjonalnego, jaki towarzyszy rodzinie zmarłej osoby, aż po ten zawodowy, przyświecający detektywom, którzy dążą do poznania prawdy. Fabularyzowane rekonstrukcje wydarzeń, archiwalne materiały filmowe i przejmujące rozmowy z ludźmi związanymi ze sprawą wiodą do pełnego napięcia procesu ekshumacji, który przynosi przełomowe odpowiedzi lub niespodziewane zwroty akcji, by w końcu doprowadzić do sprawiedliwego finału.
exhumed-keyart-tile-1200x1200.jpg
Szokujące morderstwa: Kalifornia
The Real Murders of Orange County
W czwartki o 20:00 od 14 września na Crime+Investigation Polsat
10×60′
Serial ujawnia mroczną stronę życia w skąpanej słońcem południowej Kalifornii, prezentując niektóre z najbardziej szokujących przypadków zbrodni, do jakich doszło w tej zamieszkałej przez pięknych i bogatych, malowniczej okolicy. Począwszy od historii błędnej tożsamości aż po niebezpieczne dążenie do stworzenia wizerunku wzorowej rodziny – każdy z odcinków to niezwykła opowieść o tym, jak sukces i przywileje mogą sprowadzić na manowce.
Watch-Bloody-Real-Murders-of-Orange-County-Season-2-Trailer.jpg
Absurdalne przestępstwa
My Strange Arrest
W niedziele od 21:00 od 17 września na Crime+Investigation Polsat
12×30′
Program „Absurdalne przestępstwa” przedstawia ludzi aresztowanych za rzekome popełnienie najdziwniejszych, kuriozalnych i wręcz surrealistycznych przestępstw. Program wykracza poza nagłówki z pierwszych stron gazet i wiralowe nagrania, aby móc przyjrzeć się tym wypadkom i ich konsekwencjom. Twórcy programu przeprowadzili rozmowy z oskarżonymi, funkcjonariuszami aresztującymi oraz ze świadkami zdarzenia. To surrealistyczne przestępstwa z realnymi konsekwencjami.
AE_My_Strange_Arrest_S1_3000x3000_FIN.jpg
Ostatnie godziny przed śmiercią
Homicide: Hours to Kill s. 5
W niedziele o 22:00 od 17 września na Crime+Investigation Polsat
13×60′
W przypadku zabójstw kluczem do rozwiązania sprawy z reguły są ostatnie 24 godziny życia ofiary. Dokumentalny cykl „Godziny przed śmiercią” opowiada o autentycznych zbrodniach i zdeterminowanych śledczych, którzy odtwarzają wydarzenia z tego krytycznego okresu, by ustalić motyw i zidentyfikować sprawcę.
Main Image 5175 x 3300px (1).jpg
Zwłoki w walizce: Deborah Chong
Body in the Suitcase: The Murder of Deborah Chong
W czwartki o 21:00 od 28 września na Crime+Investigation Polsat
2×60′
Na nagraniach kamer przemysłowych z 11 czerwca 2021 r. widać 38-letnią Jemmę Mitchell, ciągnącą dużą, niebieską walizkę w stronę miejsca zamieszkania jej znajomej z grupy kościelnej, Deborah Chong. Po kilku godzinach Mitchell wracała tą samą drogą. Tym razem miała przy sobie dwie, ewidentnie ciężkie walizki. Jednak wstrząsające znaczenie tych nagrań ujrzało światło dzienne dopiero po dwóch tygodniach, kiedy odnaleziono bezgłowe ciało Deborah (ok. 320 km dalej).
Czy Jemma Mitchell, uprzejma kręgarka z klasy średniej, naprawdę przetransportowała zwłoki znajomej w walizce? Czy to ona ją zabiła? A jeśli tak, jakim cudem ich pobożna znajomość zakończyła się morderstwem?
„Zwłoki w walizce: Deborah Chong”to dwuczęściowa produkcja, która odsłania widzom kulisy tej wstrząsającej i zaskakującej sprawy bez precedensu. Usłyszymy zeznania bliskich, naocznych świadków oraz śledczych.

Program ukazuje nikczemny plan, o którego realizację oskarżona jest Jemma. Przeanalizujemy skomplikowane okoliczności, które doprowadziły do nietypowej przyjaźni między Jemmą a Deborah. Dowiemy się również, z jaką presją obie kobiety musiały się zmagać w samotności.

Matka Jemmy wciąż jest przekonana o niewinności córki, a kryminalistycznych dowodów jest w tej sprawie bardzo niewiele. Dlatego też twórcy „Zwłok w walizce” opowiadają o tragicznym zakończeniu życia wrażliwej osoby, ale jednocześnie starają się odpowiedzieć na trudne i makabryczne pytanie: czy zamordowanie i rozczłonkowanie kogoś bez pozostawienia śladów jest fizycznie możliwe?
Body In The Suitcase-The Murder of Deborah Chong_S01_E01 (1).jpg