fot.: Polsat/YouTube

Eurowizja w Kielcach. Loreen, Alessandra, Blanka w Polsacie

W ostatni weekend sierpnia w Kielcach odbędzie się Magiczne Zakończenie Wakacji. W koncercie "Przebój lata Radia ZET i Polsatu" wystąpią polskie i światowe gwiazdy.

W ostatni weekend sierpnia w Kielcach odbędzie się Magiczne Zakończenie Wakacji. W koncercie „Przebój lata Radia ZET i Polsatu” wystąpią polskie i światowe gwiazdy.

Niekwestionowaną gwiazdą tego wieczoru będzie Loreen – dwukrotna laureatka Konkursu Piosenki Eurowizji. W 2012 roku uznanie w tym konkursie znalazła jej piosenka pod tytułem „Euphoria”,a w 2023 roku sukcesem okazał się kawałek „Tatoo” dzięki czemu mająca marokańskie korzenie szwedzka piosenkarka stała się drugą w historii konkursu osobą (pierwszą kobietą), która zwyciężyła dwukrotnie w tym konkursie.

Obok Loreen na scenie historycznej Kadzielni zaśpiewa zjawiskowa Alessandra. Artystka porwała świat w konkursie Eurowizji 2023 piosenką „Queen of Kings”.

Z Eurowizji 2023 do Kielc przyjedzie również Blanka. Nasz tegoroczna reprezentantka wykona na scenie kieleckiego amfiteatru między innymi hit „Solo”.

Hiszpańskie rytmy z Alvaro Soler

Wśród zagranicznych gwiazd znalazł się także Alvaro Soler. Wokalista ma na swoim koncie wiele hitów, w tym „Sofia”, „Muero” i „Animal”. Na scenie zagoszczą także Ray Dalton z lekko brzmiącymi hitami ostatniego czasu między innymi „Do It Again” oraz wciąż unosząca się na fali popularności Nea, która ze swoim spokojnym, akustycznym hitem „Some Say” wdarła się na czołówki list przebojów.

Chylińska, Kwiatkowski i Smolasty

Podczas koncertu „Przebój lata Radia ZET i Polsatu” pojawią się również gwiazdy rodzimej sceny muzycznej. Wystąpią Agnieszka Chylińska, Sylwia Grzeszczak, Dawid Kwiatkowski, bryska i Smolasty. Nowy hit zaprezentuje Margaret, Michał Szczygieł wykona „Pocałunek lata”, a Rubens „Pantera Disco”.

Pojawią się również piosenkarze młodego pokolenia: Dominik Dudek, Wiktor Dyduła oraz zwycięzca 18. edycji programu „Twoja Twarz Brzmi Znajomo” – utalentowany wokalnie i aktorsko Oskar Cyms z piosenką „Niech mówią”.

Koncert „Przebój lata Radia ZET i Polsatu” w sobotę, 26 sierpnia od godziny 20:05 w Polsacie.