Polsat Sport przejmuje prawa do Orlen Superligi piłkarzy ręcznych

Telewizja Polsat przejmuje duże prawa sportowe. Chodzi o Orlen Superligę piłkarzy i piłkarek ręcznych.

Telewizja Polsat przejmuje duże prawa sportowe. Chodzi o Orlen Superligę piłkarzy i piłkarek ręcznych.

Zmianie nadawcy towarzyszy zmiana partnera tytularnego z Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa na Orlen, który obecnie posiada w swojej grupie także PGNiG.  Potwierdzenie doniesień medialnych, które pojawiały się w internecie nastąpiło na konferencji prasowej w środę, 9 sierpnia w warszawskim Hotelu Four Stars by Sheraton.

Wydarzenie transmitowano na antenie Polsatu Sport. Uczestniczyli w niej między innymi szef ligi Piotr Należyty, szef sportu w Polsacie Marian Kmita i jego zastępca, Piotr Pykel. Telewizja będzie posiadaczem praw do rozgrywek w piłce ręcznej aż do 2030 roku.

Szczegóły praw Orlen Superligi w Polsacie Sport

Pierwsza transmisja odbędzie się w środę, 30 sierpnia o godzinie 18:00. Będzie to mecz KPR Ostrovii z Górnikiem Zabrze. Początkowo będą dwa mecze w kolejce u panów i jeden u pań. Transmisje z ligi panów będą prowadzone w niedziele o 15:00, poniedziałek o 18:00, a w przypadku meczów w środku tygodnia w środy o 18:00 i 20:00. U pań transmisje są planowane we wtorki o godzinie 18:00. W sezonie stacja pokaże ok. 500 spotkań. Promocję ligi mają wzmocnić media społecznościowe Polsatu Sport, ich strona i portal Interia Sport. Transmisje pozostałych spotkań mają być także w internecie, ale nie za pośrednictwem Polsatu Box Go.

Więcej piłki ręcznej w Polsacie Sport?

Ponadto Piotr Pykel poinformował, że Polsat pozyskał prawa do Ligi Mistrzów EHF od sezonu 2026/2027 dzięki umowie z Infrontem, a także transmisje z mistrzostw Europy w piłce ręcznej w latach 2028-2030. Obecnie posiadaczem praw jest Warner Bros. Discovery. Poinformowano także, że gdy Viaplay wycofa się z Polski, to Polsat będzie faworytem do przejęcia praw do mistrzostw świata.

Kiedy Polsat posiadał prawa do Superligi w piłce ręcznej?

Polsat Sport pierwotnie pokazywał rozgrywki ligowe w piłce ręcznej w latach 2008-2016. Emitowano je na antenach Polsatu Sport, Polsatu Sport Extra i Polsatu Sport News. Mecze emitowano także w telewizji otwartej za pośrednictwem anteny TV4. Następnie prawa przejął Canal+ i nadawał mecze w nSport+, a od 2019 do 2023 roku ich posiadaczem była Telewizja Polska. Wówczas emitowano jeden mecz w kolejce w TVP Sport.