Dobra passa trwa…

Cyfrowy Polsat nic nie stracił na wejściu nowej platformy \"n\". Wprost przeciwnie. Według Satkuriera w październiku tego roku CP wzbogacił się o 75 tys. nowych abonentów. W ostatnich tygodniach sprzedawcy obserwują wzrost zainteresowania platformą Polsatu. Najprawdopodobniej Polsat pozyskał lub wkrótce pozyska milionowego abonenta.

Cyfrowy Polsat nic nie stracił na wejściu nowej platformy \”n\”. Wprost przeciwnie. Według Satkuriera w październiku tego roku CP wzbogacił się o 75 tys. nowych abonentów. W ostatnich tygodniach sprzedawcy obserwują wzrost zainteresowania platformą Polsatu. Najprawdopodobniej Polsat pozyskał lub wkrótce pozyska milionowego abonenta.

W ubiegłym miesiącu każda z 24 hurtowni Cyfrowego Polsatu sprzedała ok. 3-4 tysięcy dekoderów. Z prostych wyliczeń wynika, że w sumie kupiono ok. 75 tysięcy zestawów. Jednak od tej liczby należy odjąć ok. 10% wymian dekoderów, a dodać prepaidy (na 7 miesięcy lub na rok). Prepaidy nie cieszą się jednak dużą popularnością w hurtowniach. Więcej sprzedaje się np. w nieautoryzowanych punktach.
Sytuacja na rynku platform cyfrowych powoli się normuje. Nie ma już euforii związnej z platformą \”n\”, a jej n-boxy można już bez problemu kupić w większości z punktów sprzedaży.

Źródło: satkurier.pl