fot.: Polsat

Jesienna ramówka Telewizji Polsat i TV4

Od września startuje nowa ramówka Polsatu (1 września) i TV 4 (2 września). Oferta obu stacji została zaprezentowana na multimedialnej konferencji prasowej w największym w Polsce studiu 2400 należącym do Grupy Polsat.

Od września startuje nowa ramówka Polsatu (1 września) i TV 4 (2 września). Oferta obu stacji została zaprezentowana na multimedialnej konferencji prasowej w największym w Polsce studiu 2400 należącym do Grupy Polsat.

O nowościach w obu stacjach opowiedział dyrektor programowy Polsatu Edward Miszczak.

„Na naszym ekranie pojawia się trzy niesamowite reality show. Dwa wielkie marzenia dyrektorów programowych. Pierwszy to „The Real Houseviwes. Żony Warszawy” – program, który obszedł już cały świat i wylądował na polskim rynku. Myślę, że w tym skołatanym czasie, gdy włączymy go na godzinę w środę wieczorem, to będziemy szczęśliwi. Pojawił się tez na naszej antenie program, o którym marzyłem od wielu lat – „Temptation Island”. Dwa domy, Grecja, trudne warunki produkcyjne. Efekt będzie powalający. Mamy też trzeci reality show – „Doda Dream Show”. Nieważne, jaki jest scenariusz na koniec i tak będzie rewelacja. Doda jest w świetnej formie, producenci miejcie siłę”, mówił Edward Miszczak.

Na evencie z udziałem gwiazd wszystkich produkcji zaprezentowano także nowy spot wizerunkowy promujący Jesień w Polsacie, w reżyserii Bartka Prokopowicza oraz spot wizerunkowy TV4 w reżyserii Martineza Swystuna.

Co w ramówce Polsat i TV4?

W piątek, 1 września startuje pierwsza z jesiennych pozycji ramówkowych Polsatu. Ten dzień tygodnia już od kilku sezonów zarezerwowany jest dla fanów programu „Twoja Twarz Brzmi Znajomo”. W 19. edycji show wystąpią Ewelina Flinta, Pola Gonciarz, Nick Sinkler, Kuba Szmajkowski, Magda Kumorek, Marcin Januszkiewicz i Jakub Gąsowski oraz wybrana w castingu Jagoda Szydłowska. Ich występy oceni jury w składzie Małgorzata Walewska, Robert Janowski i Paweł Domagała, a show poprowadzą Maciej Rock i Maciej Dowbor.

Nick Sinckler
fot. Polsat

Soboty w Polsacie zapowiadają się rodzinnie. Przedpołudnia to już tradycyjnie czas na gotowanie z Ewą Wachowicz, która wraca z nowym sezonem swojego programu. Na wieczór stacja przygotowała hity kina familijnego. Zobaczymy między innymi takie produkcje jak „Kevin sam w domu”, „Raya i ostatni smok”, „Aladyn”, „Piękna i Bestia” czy „Czarownica”.

W niedzielę premierę będzie miał drugi sezon „Ślubnego Pogotowia Izabeli Janachowskiej”. Ślubna ekspertka Polsatu znów będzie spełniać marzenia par o weselu jak z bajki. Wracają także kabarety. Już po raz trzeci kabaretową sceną będą rządzić „Młodzi i Moralni” z prowadzącymi Robertem Górskim i Robertem Korólczykiem. W roku wyborczym satyrycy ze szczególną uwagą przyjrzą się polskiej rzeczywistości, a teksty będą powstawały na bieżąco, aby na gorąco odpowiadały na aktualne wydarzenia z kraju i ze świata.

Także w niedzielę emitowany będzie serial „Teściowie”. W obsadzie znaležlu się m.in. Cezary Pazura, Joanna Kurowska, Cezary Kosiński, Jolanta Fraszyńska, Julia Wieniawa, Paweł Wawrzecki, Piotr Gąsowski, Małgorzata Rożniatowska, Krzysztof Tyniec i Magdalena Wójcik.

W poniedziałek, 4 września premiera pierwszej nowości – „Doda. Dream Show”. Po ubiegłorocznym sukcesie reality show „Doda. 12 kroków do miłości” stacja ponownie nawiązała współpracę z artystką. Tym razem ekipa Polsatu towarzyszy Dodzie podczas przygotowań do serii ekskluzywnych koncertów. W programie biorą udział bliscy i współpracownicy Dody, widzowie poznają kulisy jej pracy i życia prywatnego.

Doda
fot. Polsat

We wtorek powraca „Ninja Warrior Polska”. 8 sezon NWP to liga Najlepszych z Najlepszych. Wystąpią zawodnicy, którzy osiągnęli najlepsze rezultaty w poprzednich sezonach. Zwycięzca otrzymuje tytuł Wojownika Ninja oraz 150 000 złotych. Dotychczas w Polsce nikomu nie udało się ukończyć toru finałowego i zdobyć nagrody. Program poprowadzą Karolina Gilon, Jerzy Mielewski i Łukasz „Juras” Jurkowski.

Nowości w środy

Środa przyniesie aż dwie nowości.
„The Real Housewives” to format, który na całym świecie odniósł ogromny sukces. Uczestniczki polskiej wersji show o luksusowym życiu bogatych warszawianek – „The Real Housewives. Żony Warszawy” to kobiety biznesu z różnych branż, miedzy innymi kosmetycznej, hotelarskiej, medycznej, high-tech. Łączy je charyzma, pasja z jaką podchodzą do swojej pracy i zamiłowanie do pięknych i drogich rzeczy. W programie wystąpią: Anita Kuś-Munsanje, Magda Pyć – Leszczuk, Barbara Sobczak, Anna Szubierajska, Monika Żochowska, Sara Koślińska, Kasia Przydryga, Monika Goździalska . Dwa finałowe odcinki poprowadzi Krzysztof Ibisz. Program powstaje na licencji NBC Universal Formats, którego właścicielem jest Uniwersal Studio Group.

Natomiast reality show „Temptation Island Polska” zrealizowany został w bajecznej scenerii Krety. Na tytułowej „wyspie pokus” pary poddają próbie swoją relację. Testerami wierności partnerów będą atrakcyjne singielki i single. Ten emocjonalny rollercoaster poprowadzi dziennikarz, prezenter radiowy, producent i założyciel fundacji „Najsłodsi” Michał Figurski.

„Nasz Nowy Dom” powraca w czwartki z nową prowadzącą Elą Romanowską. Wraz z nią ekipa Polsatu znów rusza w Polskę, aby odmienić domu a często także całe życie najbardziej potrzebującym.

Trudno wyobrazić sobie czwartkowe wieczory bez „Przyjaciółek”. Historia przyjaźni kobiet, które wspólnie stawiają czoła codziennym wyzwaniom, zarówno zawodowym, jak i osobistym od 12 sezonów rozgrzewa emocje widzów i będzie miała ciąg dalszy. Nadchodząca jesień przyniesie radykalne zmiany w życiu Ingi (Małgorzata Socha), Anki (Magdalena Stużyńska) i Patrycji (Joanna Liszowska).

Codziennie od poniedziałku do piątku będziemy też oglądać nowe odcinki ulubionych seriali – kryminalnych „Gliniarzy” i obyczajowej „Pierwszej miłości”, gdzie do obsady dołączają Łukasz Garlicki, Dominika Skoczylas, Jowita Budnik i Patryk Cebulski.

Odświeżona Czwórka

Ofertę programową na jesień przygotowała także TV4. Stacja przechodzi ostatnio wiele zmian.

„Czwórka to kanał, w który wkładamy teraz serducho i chcemy go wzmocnić programowo. I wzmacniamy, bo oprócz „Love Island” pojawił się program „Para do Gara”, powiedział Edward Miszczak.

Oprócz zmian programowych stacja odświeżyła też logotypy, zmieniła oprawę i po raz pierwszy zaprezentowała swój spot wizerunkowy.

We wrześniu startują nowe formaty i kontynuacje. W nowym show „Para do gara. Ona mówi on gotuje” zobaczymy rywalizację trzech par uczestników o zwycięstwo i nagrodę pieniężną za najlepiej przyrządzone danie według przepisu prowadzącego Mateusza Gesslera.

TV4
fot. Polsat

Od ubiegłego sezonu do TV4 przeniósł się show „Love Island. Wyspa miłości”. Reality show nowej stacji spotkał się z entuzjastycznym przyjęciem widzów. Ósmą edycję także pokaże więc TV4. Islandersów do walki o miłość poprowadzi Karolina Gilon. Zmiany czekają „Łowców skarbów” – program obok Pawła Orleańskiego poprowadzi Krzysztof Ibisz.

Ponadto w TV 4 zobaczymy jeszcze dwie nowości – serial kryminalny „Krejzi patrol” z Alanem Anderszem i Piotrem Bułka i serial fabularno-dokumentalny „Pomóż mi”. Nie zabraknie oczywiście kultowych już seriali „Policjanci i Policjantki” oraz „Sprawiedliwi. Wydział kryminalny”.