fot.: Interia

Interia i PKO Bank Polski ze wspólną akcją

Interia wspiera akcję PKO Banku Polskiego "Zwolnij, by wyprzedzić oszustów". Kampania zwraca uwagę na największe zagrożenia w sieci oraz podpowiada, jak skutecznie zabezpieczyć się przed cyberprzestępcami.

Interia wspiera akcję PKO Banku Polskiego „Zwolnij, by wyprzedzić oszustów”. Kampania zwraca uwagę na największe zagrożenia w sieci oraz podpowiada, jak skutecznie zabezpieczyć się przed cyberprzestępcami.

Hasło „Zwolnij” nawiązuje do akcji prowadzonej przez PKO Bank Polski. Pokazuje ona, że cyberprzestępcy często wykorzystują emocje, pośpiech i stres poszkodowanych osób do realizacji swoich nieuczciwych celów. Zaskoczeni internauci m.in. częściej podejmują nie do końca przemyślane decyzję i działają impulsywnie, co tylko ułatwia zadanie oszustom.

Przestępcy stale zmieniają metody oszustw i dostosowują je do zmieniającej się rzeczywistości. Liczą na naszą nieuwagę, decyzje podejmowane pod wpływem emocji i w pośpiechu, a głównym celem ich ataków są nieświadomi tych metod działania klienci. Dlatego to właśnie na te aspekty zwracamy szczególną uwagę w naszej najnowszej kampanii społecznej. Od dawna regularnie edukujemy i ostrzegamy przed najczęściej pojawiającymi się zagrożeniami oraz tłumaczymy, jak działają oszuści. Teraz dodatkowo pokazujemy, że wystarczy zwolnić, żeby ich wyprzedzić i dzięki temu chronić swoje pieniądze i dane – mówi Marek Kozłowski, dyrektor Departamentu Marketingu w PKO Banku Polskim.

Interia razem z ekspertami PKO Banku Polskiego przygotowała edukacyjny podcast video prowadzony przez Łukasza Sobieszkodę oraz serię praktycznych artykułów o bezpieczeństwie w sieci. Użytkownicy znajdą w nich informacje o najczęstszych i najnowszych metodach stosowanych przez cyberprzestępców.

Żyjemy w świecie, który został zdominowany przez nowe technologie, dlatego edukowanie użytkowników w kontekście bezpieczeństwa w sieci jest priorytetem. Portal Interia jest dla tego celu naturalnym kanałem. Projekt „Zwolnij” to kolejny przykład udanej współpracy Content Studio z partnerem zewnętrznym. Jego efektem są wartościowe artykuły i materiały wideo, które w przystępny sposób tłumaczą, jak nie dać się cyberoszustom – mówi Anna Golonka-Antkiewicz, kierownik Content Studio.

Akcji w portalu towarzyszy kampania prowadzona w internecie.