fot.: 4FUN TV

4FUN i naEKRANIE.pl przejęte przez Grupę Polsat Plus

Grupa Polsat Plus została większościowym udziałowcem spółek, do których należą serwis naEKRANIE.pl oraz kanały telewizyjne 4FUN.TV, 4FUN KIDS i 4FUN DANCE.

Grupa Polsat Plus została większościowym udziałowcem spółek, do których należą serwis naEKRANIE.pl oraz kanały telewizyjne 4FUN.TV, 4FUN KIDS i 4FUN DANCE.

Spółki zawarły jednocześnie wieloletnią umowę inwestycyjną, na mocy której wspólnie będą rozwijać dotychczasowe biznesy 4FUN i naEKRANIE.pl. Na czele obu spółek w randze Prezesa Zarządu pozostaje Mateusz Górecki.

Współpraca z Telewizją Polsat i z całą Grupą Polsat Plus oraz wynikające z niej różnego rodzaju obecne jak i przyszłe synergie to dla 4FUN i naEKRANIE.pl kolejny bardzo ważny krok w historii Spółek. Wierzę, że wspólnie osiągniemy znacznie więcej i znacznie szybciej, a przed kanałami 4FUN i serwisem naEKRANIE.pl roztacza się świetlana przyszłość. W tym miejscu pragnę podziękować zespołom obu firm, a tak naprawdę rodzinie 4FUN i naEKRANIE.pl za zaangażowanie, które umożliwiło dotarcie do tego ważnego punktu w historii obu marek – komentuje Mateusz Górecki, współwłaściciel i Prezes 4FUN oraz naEKRANIE.pl.

Interaktywna telewizja muzyczna

4FUN.TV jest obecny na rynku telewizyjnym od 14 lutego 2004 roku, za rok świętować będzie zatem 20-lecie nadawania. To muzyczny kanał telewizyjny nadający muzykę rozrywkową. Od lat stacja charakteryzuje się poza emisją teledysków także bardzo mocną interakcją z widzami. Widzowie mogą między innymi wybierać teledyski, które są potem emitowane na antenie.

4FUN DANCE jest obecny na rynku telewizyjnym od 27 września 2011 roku (startował pod nazwą TV DISCO). To kanał z polską muzyką taneczną – disco polo i dance. Natomiast 4FUN KIDS to najmłodsze dziecko w rodzinie 4FUN. Jest to muzyczno-edukacyjny i interaktywny kanał dla dzieci. Swoją premierę miał 1 września 2020 roku.

4Fun Kids
Mali widzowie 4FUN KIDS świętują urodziny na antenie stacji

Serwis internetowy o popkulturze

naEKRANIE.pl to serwis internetowy o tematyce popkulturowej piszący o filmach, serialach, książkach, komiksach i grach, a także o technologiach. Jak informuje Grupa Polsat Plus, portal co miesiąc przyciąga na swoje łamy 2 miliony czytelników i generujących ponad 20 milionów odsłon.

Cieszymy się, że naEKRANIE.pl i kanały 4FUN dołączają do naszej Grupy. Nabycie udziałów w 4FUN i naEKRANIE.pl traktujemy jako długoterminową inwestycję. Jesteśmy przekonani, że dzięki naszemu aktywnemu wsparciu i zaangażowaniu pozycja i znaczenie obu marek będą dynamicznie rosły – komentuje Stanisław Janowski, Prezes Zarządu Telewizji Polsat.

Grupa Polsat Plus ma w sowim portfolio kanały muzyczne takie jak ESKA TV, POLO TV, Polsat Music i Disco Polo Music.