fot.: Magdalena Tasarz/tvpolsat.info

Prowadząca „Polacy za granicą” autorką książki o emigrantach

Agnieszka Kołodziejska, jedna z prowadzących program Polsat Play, napisała książkę "Polacy na emigracji. Dlaczego i po co wyjeżdżamy". Wśród reportaży pojawiają się również historie bohaterów "Polaków za granicą".

Agnieszka Kołodziejska, jedna z prowadzących program Polsat Play, napisała książkę „Polacy na emigracji. Dlaczego i po co wyjeżdżamy”. Wśród reportaży pojawiają się również historie bohaterów „Polaków za granicą”.

„Polacy na emigracji. Dlaczego i po co wyjeżdżamy” to książka z kategorii literatury faktu. Autorka opisuje historie naszych rodaków, którzy udali się na emigrację. Przedstawia powody, jakimi kierują się ludzie wyjeżdżający z Polski. Agnieszka Kołodziejska prezentuje też, jak Polacy próbują zaadoptować się do nowych warunków i różnic kulturowych. Bohaterowie opowiedzieli również o tym, jak wygląda miłość w różnych regionach świata.

„Polacy za granicą” w Polsat Play

„Polacy za granicą” to program dokumentalny Polsat Play, w którym prowadzący odwiedza naszych rodaków żyjących na emigracji. Bohaterowie prezentują swoje codziennie życie, opowiadają o sobie, rodzinie i ulubionych miejscach. Jest to kontynuacja wcześniej produkowanego formatu „Polacy w świecie”.

Program początkowo prowadzili Tomasz Florkiewicz i Agnieszka Kołodziejska. W późniejszym czasie do grona gospodarzy dołączyły Ola Kot, Kasia Morawska oraz Milena Krawczyńska. Aktualnie trwają zdjęcia do nowych odcinków.