fot.: Victoria Regen/Pixabay

Miesiąc seryjnych morderców w lipcu na Crime+Investigation Polsat

Czasem wakacyjna podróż potrafi przerodzić się w prawdziwy koszmar. "Zabójcze wakacje" i "Szokujące morderstwa: Kalifornia" to tylko dwie z letnich propozycji w telewizji Crime+Investigation Polsat. Na widzów czeka również pasmo programowe - Miesiąc seryjnych morderców, które pomoże zrozumieć meandry mrocznej natury "seryjniaków".

Czasem wakacyjna podróż potrafi przerodzić się w prawdziwy koszmar. „Zabójcze wakacje” i „Szokujące morderstwa: Kalifornia” to tylko dwie z letnich propozycji w telewizji Crime+Investigation Polsat. Na widzów czeka również pasmo programowe – Miesiąc seryjnych morderców, które pomoże zrozumieć meandry mrocznej natury „seryjniaków”.

Co się dzieje, gdy wyprawa do raju zamienia się w krwawy koszmar? Każdy odcinek programu „Zabójcze wakacje” bada historię prawdziwego morderstwa, które miało miejsce w egzotycznym miejscu podczas gdy ofiara powinna cieszyć się wycieczką życia. W tym sezonie widzowie przyjrzą się m.in. romansowi w Tajlandii z tragicznym finałem, będziemy kroczyć śladami niemieckiej turystki, która zaginęła w australijskiej głuszy, dowiemy się też, jak zakończy się podróż młodego biznesmena dookoła świata – rodzina podejrzewa najgorsze. 13-odcinkowa seria będzie emitowana w środy o godzinie 21:00, od 5 lipca.

9 lipca zadebiutuje program „Najbardziej szokujące zeznania sądowe”. Opowiada historie zbrodni z perspektywy oskarżonych, którzy stają w charakterze świadków. Każdy odcinek prowadzony przez Dana Abramsa prezentuje wszystko – od zeznań oskarżonego z pierwszej ręki, zestawionych z kontrowersyjnym przesłuchaniem krzyżowym, aż po ostateczny werdykt. Mówi się, że bycie świadkiem we własnej obronie to hazard, na który godzi się bardzo niewielu oskarżonych. Oprócz wywiadów z kluczowymi uczestnikami śledztwa, seria zawiera oryginalne wideo z działań organów ścigania. Program będzie można oglądać w niedziele o godzinie 21:00 na Crime+Investigation Polsat.

Pod koniec miesiąca, 25 lipca stacja rozpocznie emisję trzeciego sezonu serii „Szokujące morderstwa: Kalifornia”. Serial ujawnia mroczną stronę życia w skąpanej słońcem południowej Kalifornii, prezentując niektóre z najbardziej szokujących przypadków zbrodni, do jakich doszło w tej zamieszkałej przez pięknych i bogatych, malowniczej okolicy. Począwszy od historii błędnej tożsamości aż po niebezpieczne dążenie do stworzenia wizerunku wzorowej rodziny – każdy z odcinków to niezwykła opowieść o tym, jak sukces i przywileje mogą sprowadzić na manowce. Emisja we wtorki o godzinie 21:00.

Miesiąc seryjnych morderców

W lipcu Crime+Investigation Polsat zaprasza na specjalne pasmo programowe. Stacja o godzinie 22:00 będzie emitować serie dokumentalne o seryjnych mordercach. Telewizja pokaże: „Jak zostałem seryjnym mordercą”, „Seryjni mordercy: Zabójczy duet” oraz „Najgroźniejsi seryjni mordercy”.

Widzowie zobaczą też serię „Potwór z Australii: Ivan Milat”. Ivan Milat to najsłynniejszy seryjny zabójca Australii. W 1996 roku został skazany na dożywocie za zamordowanie siedmiorga młodych turystów i pozbycie się ich ciał w lesie stanowym Belango, na południe od Sydney. Teraz, rok po śmierci Milata, do której doszło w ściśle strzeżonym więzieniu, zespół detektywów prowadzi dochodzenie, którym chce dowieść, że ofiar zbrodniarza i miejsc ich pochówku było znacznie więcej.