Plus uhonorowany za 25 lat wspierania Polskiej Siatkówki

Z okazji jubileuszu 25-lecia został uhonorowany dwoma wyróżnieniami: w Katowicach w Alei Gwiazd Siatkówki odsłonięta została tablica upamiętniająca jubileusz 25-lecia współpracy Plusa z Polską Siatkówką, a na Gali Polskiej Siatkówki Plus otrzymał Diament Polskiej Ligi Siatkówki.

Z okazji jubileuszu 25-lecia został uhonorowany dwoma wyróżnieniami: w Katowicach w Alei Gwiazd Siatkówki odsłonięta została tablica upamiętniająca jubileusz 25-lecia współpracy Plusa z Polską Siatkówką, a na Gali Polskiej Siatkówki Plus otrzymał Diament Polskiej Ligi Siatkówki.

Operator Plus jest związany z polską siatkówką od 1998 roku, będąc w tym czasie między innymi Głównym Sponsorem Reprezentacji Polski Kobiet i Mężczyzn oraz tytularnym sponsorem polskiej PlusLigi i sponsorem Ligi Siatkówki Kobiet. W tym czasie wszystkie nasze reprezentacje narodowe (mężczyzn i kobiet seniorów, juniorów i kadetów) zdobyły na najróżniejszych turniejach łącznie aż 91 medali: 35 złotych, 27 srebrnych i 29 brązowych.

Z udziałem Plusa, jako sponsora, odbywały się również w Polsce największe siatkarskie turnieje: cztery Finały Ligii Światowej, dwukrotnie Mistrzostwa Europy kobiet, trzykrotnie Mistrzostwa Europy mężczyzn, dwukrotnie Mistrzostwa Świata mężczyzn oraz Mistrzostwa Świata kobiet.

Nasza współpraca z Polkomtelem, operatorem Sieci „Plus”, to właśnie modelowy przykład tak udanego związku organizacji sportowej z biznesem. Jesteśmy niezwykle wdzięczni naszemu sponsorowi za stałość we wspieraniu polskiej ligowej siatkówki przez te wszystkie lata. Obecne sukcesy naszych zespołów w Europie to także zasługa naszych najwierniejszych i najważniejszych partnerów, jak Plusa, i powód do wspólnej radości – mówi Artur Popko, prezes Polskiej Ligi Siatkówki.

W czwartek 25 maja odkryto specjalną tablicę pamiątkową w Alei Gwiazd Siatkówki. To miejsce przy al. Korfantego w Katowicach zostało uroczyście otwarte w maju 2017 r. Można tam zobaczyć pamiątkową ławeczkę, na której znajduje się replika zdobytego przez reprezentację Polski w katowickim Spodku Pucharu Mistrzostw Świata z 2014 r, tablice z odbiciem swoich dłoni odsłaniały tam najwybitniejsze postacie siatkarskiego świata, a od tego roku swoje miejsce znalazł tam również Plus.

Mam do tego stosunek dość szczególny, bo pamiętam początek współpracy z Plusem z jeszcze z perspektywy zawodnika. Pamiętam rodzący się w Polsce boom na siatkówkę. To wszystko, co dziś mamy, nie stało się samo z siebie – potrzebna była praca na wielu poziomach: nas na boiskach, organizatorów imprez, ludzi z wizją, wielu przychylnych nam osób i, co bardzo ważne, wspierających nas wiernie sponsorów z sercem do tego sportu – właśnie takich jak Plus, i z takim wsparciem możemy iść jeszcze dalej i sięgać po kolejne najwyższe trofea – mówi Sebastian Świderski, Prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej.

Dwa dni wcześniej, we wtorek 23 maja, Plus został wyróżniony również na Gali Polskiej Siatkówki – za wieloletnią współpracę i zaangażowanie w rozwój polskiej siatkówki Plus został uhonorowany Diamentem Polskiej Ligi Siatkówki.

Za siatkówkę czujemy się odpowiedzialni, a otrzymane wyróżnienie są dla Plusa powodem do dumy. Cieszymy się, że mogliśmy uczestniczyć w dynamicznym rozwoju tej dyscypliny sportowej i głęboko wierzę, że nasza współpraca przyczyni się do kolejnych jej sukcesów – powiedział Mirosław Błaszczyk, Prezes Zarządu Polkomtelu, operatora sieci Plus