fot.: Mateusz Morawiecki/Twitter

Konwencja programowa PiS w hali Telewizji Polsat

W dniach 13-14 maja w Warszawie odbywa się konwencja Prawa i Sprawiedliwości. Podczas wydarzenia politycy partii, w tym między innymi Jarosław Kaczyński, Mateusz Morawiecki i Beata Szydło, prezentują pomysły na kampanię wyborczą i kolejne lata rządów.

W dniach 13-14 maja w Warszawie odbywa się konwencja Prawa i Sprawiedliwości. Podczas wydarzenia politycy partii, w tym między innymi Jarosław Kaczyński, Mateusz Morawiecki i Beata Szydło, prezentują pomysły na kampanię wyborczą i kolejne lata rządów.

Konwencja PiS „Programowy Ul” odbyła się w hali zdjęciowej w kompleksie Telewizji Polsat na Utracie w Warszawie. To właśnie tam znajdują się studia stacji, w którym realizowane są programy, m.in. „Twoja twarz brzmi znajomo” i seriale, np. „Wotum nieufności”. Mieści się tam też studio Polsat Sport oraz Polsat Games. W tym roku do użytku została oddana nowa hala o powierzchni studyjnej 2400 metrów kwadratowych.

W kompleksie pomiędzy ulicą Łubinową a Utraty realizowane są również programy Polsat News. Nagrywano tam w przeszłości m.in. „Skandalistów” Agnieszki Gozdyry oraz „Dorota Gawryluk zaprasza”. Aktualnie w jednym ze studiów produkowany jest program publicystyczny „Śniadanie Rymanowskiego w Polsat News i Interii” i „Państwo w państwie”.

Wydarzenie Prawa i Sprawiedliwości, jak informowały „Fakty TVN”, spowodowało utrudnienia w dojeździe do hal Telewizji Polsat. Reporterka, Katarzyna Kolenda-Zaleska podkreślała w swoim materiale, że policja zablokowała dojazd ulicą Utraty, a przejeżdżające pojazdy były drobiazgowo kontrolowane. Sygnał z konwencji programowej był realizowany przez wynajęty podmiot.

Dyrektor Polsat Sport gościem

Podczas konwencji programowej pojawili się również goście specjalny. W panelu dedykowanym polityce Ministerstwa Sportu i Turystyki, swoje opinie prezentował Marian Kmita. Dyrektor ds. Sportu Telewizji Polsat był gościem panelu z udziałem Kamila Bortniczuka.

Studia do wynajęcia politykom. Czy to ewenement w Polsce?

Grupa Polsat Plus już od kilku lat wynajmuje zewnętrznym podmiotom powierzchnie produkcyjne. Wątpliwości może natomiast budzić realizacja takiej usługi dla podmiotom politycznym. Nie jest to jednak pierwszy taki przypadek na polskim rynku medialnym. Podczas wyborów prezydenckich w 2020 roku, grupa ZPR Media (właściciel m.in. Radia Eska, a kiedyś kanału ogólnopolskiego Nowa TV) użyczyła studio programu informacyjnego „24 Godziny Online.pl” na potrzeby realizacji spotu wyborczego Małgorzaty Kidawy-Błońskiej.

W lutym telewizja TVN zrealizowała galę Bestsellery Empiku 2023. Swoją konferencję zorganizowała federacja High League organizująca freak-fighty MMA. Ponadto przy Łubinowej odbyła się gala Livegame, podczas której gwiazdy internetu rywalizowały w różnych konkurencjach.

Szczegóły na temat możliwości wynajmu powierzchni studyjnych można znaleźć na stronie www.studialubinowa.pl.