fot.: Polsat News

Powraca akcja „Podaruj dzieciom słońce”. Jak pomóc Przylądkowi Nadziei?

Fundacja Polsat wraz z partnerami rusza z akcją "Podaruj dzieciom słońce". Zebrane pieniądze zostaną przekazane Przylądkowi Nadziei we Wrocławiu.

Fundacja Polsat wraz z partnerami rusza z akcją „Podaruj dzieciom słońce”. Zebrane pieniądze zostaną przekazane Przylądkowi Nadziei we Wrocławiu.

Podobnie jak przed kilkunastoma latami partnerem akcji jest Procter & Gamble, właściciel takich marek jak Pampers, Fairy, Lenor i Ariel. Swoje wsparcie zaoferowała też sieć sklepów Carrefour.

Aby wesprzeć akcję „Podaruj dzieciom słońce” wystarczy zrobić zakupy. Partnerzy przekażą część zysku ze sprzedaży produktów marki Procter & Gamble oznaczonych symbolem akcji na rzecz Fundacji Polsat. Akcja jest prowadzona w sklepach Carrefour.

Środki zebrane w ramach akcji zostaną przeznaczone na specjalne pokoje, z których korzystać mogą mamy przebywające w oddziałach onkologicznych podczas choroby swoich dzieci. Wsparta zostanie Klinika Transplantacji Szpiku, Onkologii i Hematologii Dziecięcej w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym we Wrocławiu, tzw. Przylądek Nadziei.

Pierwsza edycja w 1999 roku

„Podaruj dzieciom słońce” to jedna z flagowych akcji Fundacji Polsat. Pierwsza edycja odbyła się w 1999 roku. Jej mechanizm jest niezmienny od lat. Partnerzy akcji przekazują na rzecz Fundacji część zysków ze sprzedaży produktów. Przez 14 lat akcji udało się zebrać ponad 60 milionów złotych.

Fundacja Polsat powstała w 1996 roku.