fot.: Depositphotos
TYLKO U NAS

Polsat News odświeży „Dzień na świecie”

Polsat News pracuje nad nową odsłoną magazynu międzynarodowego „Dzień na świecie” - dowiedział się nieoficjalnie serwis tvpolsat.info. Zmiany mają nastąpić jeszcze w maju.

Polsat News pracuje nad nową odsłoną magazynu międzynarodowego „Dzień na świecie” – dowiedział się nieoficjalnie serwis tvpolsat.info. Zmiany mają nastąpić jeszcze w maju.

„Dzień na świecie” nadawany jest od 1 października 2018 roku. Po prawie pięciu latach magazyn międzynarodowy Polsatu otrzyma nowe logo, czołówkę i motyw muzyczny. To pierwsza taka zmiana w historii programu.

Nowa oprawa graficzna ma być utrzymana w barwach niebiesko-pomarańczowych. W znaczniej dłuższej nic obecnie czołówce pojawią się fragmenty wideo z wybranych stolic świata. Całość spójna będzie z obecnie obowiązującą oprawą graficzną Polsat News.

Magazyn międzynarodowy „Dzień na świecie” prowadzą m.in. Grzegorz Dobiecki, Jan Mikruta i Agnieszka Laskowska. Jest nadawany niezmiennie od początku powstania o 22:30. Początkowo trwał około 23 minuty. Od maja 2022 roku został wydłużony do 43 minut.

Tematyka międzynarodowa jest szeroko omawiana od początku powstania Polsat News. Od czerwca 2008 do kwietnia 2013 roku (oraz od czerwca 2014 do czerwca 2018 w Polsat News 2) emitowano program „To był dzień na świecie” a póżniej przez kilka miesięcy „Tydzień na świecie”.