fot.: Polsat/Grzegorz Broniatowski

Góra Midoriyama w „Ninja Warrior Polska”. Kto wygrał?

Zakończył się siódmy sezon show "Ninja Warrior Polska". Podobnie jak w poprzednich edycjach, nikt nie zdobył głównej nagrody.

Zakończył się siódmy sezon show „Ninja Warrior Polska”. Podobnie jak w poprzednich edycjach, nikt nie zdobył głównej nagrody.

Po sześciu tygodniach wyczynów sportowych na torze ninja nadeszła pora na finał. Widzowie zobaczyli w Arenie Gliwice 24 najsilniejszych, najszybszych i najsprawniejszych zawodników w Polsce. Wśród nich były dwie kobiety – Karolina Filipek i Katarzyna Jonaczyk.

Pierwszy tor finałowy pokonało tylko 10 z 24 osób. W tym gronie znalazł się między innymi Last Man Standing poprzedniej edycji, Paweł Murawski. Najwięcej osób miało problem z przejściem przeszkody z deską.

Paweł Murawski
Paweł Murawski – fot. Polsat / Grzegorz Broniatowski

Trzy tory finałowe pokonały dwie osoby: Grzegorz Niecko i Jan Tatarowicz. To właśnie oni zmierzyli się z legendarną Górą Midoriyama. Jako pierwszy na ponad 20-metrową wieżę próbował wejść Grzegorz Niecko. W 25 sekund wspiął się na około piętnasty metr. Następnie widzowie zobaczyli próbę wejścia na Górę w wykonaniu Janka Tatarowicza. W regulaminowym czasie osiągnął wysokość około 20 metrów. Zabrakło mniej niż sekundy, aby zdobyć Górę Midoriyama.

Tytuł Last Man Standing otrzymał Jan Tatarowicz. Last Woman Standing została Kasia Jonaczyk. Wygrali oni odpowiednio 15 i 5 tysięcy złotych.

„Ninja Warrior Polska” można było oglądać we wtorki o godzinie 20:05 w Polsacie. Show prowadziła Karolina Gilon oraz komentatorzy Jerzy Mielewski i Łukasz „Juras” Jurkowski.