Nowy sezon „Polskie zabójczynie” od 5 kwietnia na Crime+Investigation Polsat

Co musi się zdarzyć, by kobiety zdecydowały się na popełnienie najpotworniejszej zbrodni? Premiera nowych odcinków w środy o 22:00 od 5 kwietnia.

Co musi się zdarzyć, by kobiety zdecydowały się na popełnienie najpotworniejszej zbrodni? Premiera nowych odcinków w środy o 22:00 od 5 kwietnia.

 

 

Jest listopad 2015 roku. Warszawska Praga. Paulina ma 26 lat i dwoje dzieci – rocznego Norberta i ośmioletnią Oliwię. Otwiera drzwi mieszkania starszej od siebie o 6 lat Magdalenie. Kobiety się znają. Policja też już zna Magdalenę, w związku z wcześniejszymi przewinieniami. Znajome miały mieć wspólne interesy. Magdalena, opuszczając mieszkanie, zostawiła w nim trzy ciała. W tym dwa dziecięce.

Historia tej tragedii zostanie pokazana w pierwszym odcinku nowej odsłony serii dokumentalnej „Polskie zabójczynie” na kanale Crime+Investigation Polsat w środę, 5 kwietnia o godz. 22:00.

Polskie zabójczynie” to oryginalna produkcja Crime+Investigation Polsat, zgłębiająca najmroczniejsze polskie sprawy kryminalne, w których sprawczyniami okazują się kobiety. Dlaczego kobieta potrafi zabić inną kobietę? Czemu morduje męża? Dlaczego posuwa się do pozbawienia życia bezbronne dzieci?

Polskie zabójczynie” prezentują sprawy, które elektryzowały opinię publiczną w całym kraju. Opowieści o kobietach, które dopuściły się najpodlejszych czynów uzupełnione są o inscenizacje oraz wypowiedzi osób zaangażowanych w poszczególne sprawy – funkcjonariuszy organów ścigania, psychologów, dziennikarzy. Producentem nadzorującym ze strony A+E Networks jest ponownie Agnieszka Kubiak, natomiast za produkcję programu odpowiada firma Like Vision Sp. z o.o.

Na antenie Crime+Investigation Polsat nie ma treści, które są  fabularne i powstają wyłącznie w wyobraźni scenarzystów. Jesteśmy liderem, jeśli chodzi o produkcję true crime w Polsce. „Polskie zabójczynie” to jeden z najchętniej oglądanych programów o tej tematyce w telewizji Crime+Investigation. Kobiety zdecydowanie rzadziej popełniają zbrodnie. Może dlatego sprawy związane z kobietami, które zachowują się wbrew swojej naturze, są bardzo ciekawe dla naszych widzów. W programie staramy się pokazać genezę zła, które w nich się rodziło. Próbujemy przedstawić historie w taki sposób, aby widz zrozumiał, jakie procesy zaszły w życiu przyszłych zabójczyń, że posunęły się do popełnienia zbrodni – komentuje Agnieszka Kubiak, Head of Content Development and Creative A+E Networks CEE.

 

„Polskie zabójczynie” w środę, 5 kwietnia o 22:00 na Crime+Investigation Polsat