Solorz: oglądam iplę, sprawdzam zasięg LTE, są powody do zadowolenia

Zygmunt Solorz-Żak stwierdził w wywiadzie dla „Wprost”, że największą frajdę ze wszystkich jego biznesów sprawia mu część medialna, czyli Grupa Cyfrowy Polsat.

Powiedział, że w pełni zrealizowała jego założenia oraz strategię. Jest dobrze kierowana i ma spore zyski. Solorz-Żak zdradził również, że prywatnie korzysta z ipli, a także często sprawdza, jaki zasięg ma jego LTE. I są powody do zadowolenia.

Co pan ogląda na urządzeniach mobilnych?
Poza pracą biurową, czyli na przykład pocztą, oglądam filmy i programy z serwisu ipla. A najczęściej sprawdzam, jaki zasięg ma już mój szybki internet LTE. I coraz częściej mam powody do zadowolenia.

Wspomniał też, że z TV Republika wiąże go zwykły komercyjny układ. Stacja zapłaciła, więc ma miejsce w Cyfrowym Polsacie. Powiedział również, że nie cieszy się z potknięcia nc+ i nie chce recenzować poczynań konkurencji. Dodał, że oprócz know-how oraz kapitału trzeba trochę znać realia lokalnego rynku i klienta.

Solorz-Żak wspomniał również o Polkomtelu. Powiedział, że ponad 10 mld długu to ogromne zobowiązanie, ale wszystko jest spłacane nawet szybciej niż terminowo. W tym roku nadpłacono już około 800 mln zł. Dodał, że długi na koncie to nie jest przyjemne uczucie, nawet kiedy spełnia się marzenia, a za kilka lat Polkomtel będzie wolny od zobowiązań i bardzo zyskowny.

Cały wywiad w najnowszym wydaniu tygodnika „Wprost”.