Polsat Box Go pokaże cały sezon serialu „Sługa Narodu” przed premierą w TV

Od soboty, 4 marca br. tylko w Polsat Box Go będzie można oglądać wszystkie odcinki nowego polskiego serialu – „Sługa Narodu”. Powstał on na bazie ukraińskiego pierwowzoru, w którym główną rolę grał Wołodymyr Zełenski.

Od soboty, 4 marca br. tylko w Polsat Box Go będzie można oglądać wszystkie odcinki nowego polskiego serialu – „Sługa Narodu”. Powstał on na bazie ukraińskiego pierwowzoru, w którym główną rolę grał Wołodymyr Zełenski.

W polskiej adaptacji wystąpili m.in.: Marcin Hycnar, Krzysztof Dracz, Danuta Stenka, Dorota Kolak, Sławomir Orzechowski, Magdalena Popławska, Hanna Konarowska-Nowińska, Wojciech Wysocki, Mirosław Zbrojewicz i Krzysztof Stelmaszyk. Za reżyserię odpowiadają Okił Khamidow i Maciej Bieliński.

Sługa Narodu” to satyryczna opowieść polityczna, w której wybory prezydenckie wygrywa intelektualista rozmiłowany w postaci brytyjskiego premiera Winstona Churchilla, ceniony nauczyciel i dobry człowiek – Ignacy Konieczny (Marcin Hycnar). Pewnego dnia w rozmowie z kolegą Ignacy wygłasza płomienną i bardzo niecenzuralną tyradę na temat sytuacji w kraju. Jeden z uczniów nagrywa to zdarzenie i wrzuca film do sieci. W jednej chwili wystąpienie staje się hitem internetu, a Konieczny – bohaterem. W wyniku zbiegu okoliczności i intrygi polityków wygrywa wybory prezydenckie i zaczyna sprawować urząd. Rezygnuje z rezydencji, limuzyny i służby, a jego przywiązanie do prostego życia zaowocuje wieloma komicznymi sytuacjami.

 Są w tej produkcji śmieszne momenty, ale są również takie, przy których ludzie się wzruszają. […] Najbardziej wzruszająca była chwila, gdy Marcin jako prezydent przemawia do ludzi i mówi o tym, jaki powinien być kraj i jakim chce być prezydentem. Marcin tak to zagrał, a teksty były tak napisane, że wszyscy poczuli, że mogliby mieć takiego prezydenta. O to nam chodziło. To jest chwila na przemyślenia i refleksję – mówi w wywiadzie dla PrzeVODnika Okił Khamidow.

Produkcja powstała na licencji ukraińskiej. Za reżyserię oraz adaptację scenariusza odpowiadają: Okił Khamidov („Kuchnia”, „Świat według Kiepskich”) i Maciej Bieliński („Walt Disney nie żyje”, „Po co komu adres matki”).

W serialu wystąpili: Marcin Hycnar („Liczba doskonała”, „Piłsudski”), Krzysztof Dracz („Sala samobójców”, „Sztuka kochania. Historia Michaliny Wisłockiej”), Danuta Stenka („Wojenne dziewczyny”, „Sala samobójców. Hejter”), Dorota Kolak („Wotum nieufności”, „Najmro. Kocha, kradnie, szanuje”), Sławomir Orzechowski („Wygrać marzenia”, „Kiler”), Magdalena Popławska („Brokat”, „Osiecka”), Hanna Konarowska („Planeta singli. Osiem historii”, „PitBull”), Wojciech Wysocki („Pan T.”, „Wszyscy jesteśmy Chrystusami”), Mirosław Zbrojewicz („Zachowaj spokój”, „W lesie dziś nie zaśnie nikt”), Krzysztof Stelmaszyk („Narzeczony na niby”, „W głębi lasu”).

Tytuł powstał na zlecenie Telewizji Polsat, a jego producentem jest Polot Media. Pierwszy sezon składa się z 24 odcinków.