fot.: YT MotoGP

MotoGP w sezonie 2023 w Polsacie Sport Premium 2. Co dalej z transmisjami w internecie?

Polsat Sport podjął ważną decyzję dotyczącą transmisji sportowych w 2023 roku.

Polsat Sport podjął ważną decyzję dotyczącą transmisji sportowych w 2023 roku.

Chodzi o wyścigi motocyklowe klas MotoE, Moto3, Moto2 i królewskiej MotoGP. Do tej pory telewizja emitowała wyłącznie niedzielne wyścigi na żywo w telewizji. Najczęściej miało to miejsce na antenie Polsatu Sport News.

Gdzie oglądać MotoGP w 2023 roku?

Informację o zmianie stacji przekazał komentator wyścigów w telewizji, Grzegorz Jędrzejewski w piątek, 17 lutego. Dziennikarz napisał, że wszystkie treningi, kwalifikacje i wyścigi będą pokazywane w sezonie 2023 na antenie kanału Polsat Sport Premium 2. Stacja ta nie emituje reklam. Najprawdopodobniej zmiana anteny wynika z korespondencji części widzów z Telewizją Polsat i ich skargami na brak emisji wszystkich sesji w telewizji.Na ten moment nie wiadomo, czy same wyścigi będą nadal emitowane w Polsacie Sport News.

Czy MotoGP w 2023 roku będzie za darmo w internecie?

Również nie ma informacji, czy telewizja będzie kontynuowała darmową emisję wyścigów w internecie poprzez portal polsatsport.pl czy też w Polsat Go. Według informacji Jędrzejewskiego, rozmowy na temat tego rodzaju transmisji trwają. Do tej pory wszystkie sesje weekendu nadawano w ramach Polsat Go (wcześniej ipla) i na stronie polsatsport.pl – widzowie po obejrzeniu ok. minuty reklam otrzymywali darmowy dostęp do transmisji.

Jak informowaliśmy na początku lutego, Grupa Polsat Plus rozważa zamknięcie portalu Polsat Go. Podczas wiosennej konferencji ramówkowej nie promowano już tej usługi.

O transmisjach MotoGP w Polsacie Sport

Polsat Sport pokazuje wyścigi MotoGP i jej serii juniorskich od 2012 roku. Pierwszy kontrakt na prawa zawarto na okres 5 lat. Stacja następnie przedłużała umowę na kolejne sezony transmisji. Wyścigi głównie były transmitowane na antenie Polsatu Sport News, ale niektóre rundy również pokazywał Polsat Sport Extra. W pierwszych latach praw główna stacja również je emitowała. Od 2015 roku wyścigi były dostępne za darmo na stronie polsatsport.pl oraz w ipli (później Polsat Go). Rundy komentują Adam Badziak i Grzegorz Jędrzejewski, a w przeszłości wyścigi sprawozdawał również Michał Fiałkowski (obecnie portal ścigacz.pl oraz Viaplay).