Michał Białoński zasila szeregi Polsat Sport

Wszechstronny reporter i laureat nagród dziennikarskich, mający ponadto doświadczenie w kierowaniu zespołami oraz projektami – Michał Białoński – dołącza do redakcji sportowej Telewizji Polsat.

Wszechstronny reporter i laureat nagród dziennikarskich, mający ponadto doświadczenie w kierowaniu zespołami oraz projektami – Michał Białoński – dołącza do redakcji sportowej Telewizji Polsat.

 

Michał Białoński specjalizuje się w tematach piłkarskich i szeroko rozumianych sportów zimowych. Szczególne miejsce w kręgu jego zainteresowań zajmują Wisła Kraków oraz reprezentacje piłkarzy i skoczków narciarskich. Był jednym z najprężniej działających polskich reporterów, akredytowanych na ubiegłoroczny mundial w Katarze, a jego relacje chętnie cytowały media w całej Polsce. Jest także aktywny w social mediach, gdzie oprócz działalności informacyjnej chętnie dzieli się z kibicami swoimi spostrzeżeniami dotyczącymi aktualnych wydarzeń sportowych.

Zawsze blisko piłki nożnej i sportów zimowych
W redakcji sportowej Polsatu Michał Białoński będzie zajmował się Fortuna 1. Ligą, Ligą Mistrzów UEFA oraz reprezentacją piłkarską, która pod wodzą Fernando Santosa w marcu rozpocznie walkę o awans do przyszłorocznych Mistrzostw Europy. Oprócz tekstów pisanych dla portalu Polsatsport.pl, Michał Białoński będzie także nagrywał wywiady i materiały reporterskie, w tym również do magazynu sportów zimowych „Polskie Skocznie”.

„Michał Białoński to wszechstronny reporter, który dodatkowo dysponuje pokaźnym doświadczeniem managerskim. To rzadki zespół cech w świecie dziennikarstwa, a zwłaszcza dziennikarstwa sportowego. Jego wiedzę na temat digitalu umiejętnie wykorzystamy w Polsatsport.pl, a próbkę talentu Michała widzieliśmy podczas mundialu w Katarze, gdy jego codzienne relacje były hitami magazynu „Studio Katar” oraz naszych social mediów”. – Marian Kmita, Dyrektor ds. Sportu w Telewizji Polsat

Dziennikarz z trzydziestoletnim stażem

Michał Białoński dziennikarstwem sportowym zajmuje się od 30 lat. Swoje pierwsze doświadczenia zbierał w dzienniku „Czas Krakowski”, w którym publikował do roku 1995. Rok później, już dla dziennika sportowego „Tempo”, relacjonował między innymi hokejowe Mistrzostwa Świata w Wiedniu w 1996 roku. Po dwóch latach przeniósł się do krakowskiego oddziału „Gazety Wyborczej”, gdzie kierował działem sportowym aż do roku 2007. W kolejnych latach Michał Białoński tworzył teksty oraz materiały multimedialne dla czołowych portali internetowych w naszym kraju. W tym czasie dwukrotnie zdobył tytuł Dziennikarza Roku w Małopolsce w kategoriach „Sport” oraz „Internet i Multimedia”. Michał Białoński jest także obecny w składzie kapituły nagrody Fair Play Polskiego Komitetu Olimpijskiego.

W portalu Polsatsport.pl można już przeczytać pierwszy wywiad autorstwa Michała Białońskiego, w którym dziennikarz rozmawia z Prezesem Polskiego Związku Piłki Nożnej, Cezarym Kuleszą.