fot.: Polsat

Zmiany w Polsat Sport Fight. Więcej dyscyplin, które nie są sportami walki

W ramówce kanału Polsat Sport Fight doszło do kilku kluczowych zmian.

W ramówce kanału Polsat Sport Fight doszło do kilku kluczowych zmian.

Polsat Sport Fight, który normalnie nadaje boks czy MMA będzie nadawał również dyscypliny sportowe. W piątek, 10 lutego kanał nada między innymi program krótki par z łyżwiarskich mistrzostw 4 kontynentów (19:30), a później mecz koszykarskiej Euroligi (19:55). Dzień później widzowie zobaczą transmisje Pucharu Świata w bobslejach z Innsbrucku, a w niedzielę, 12 lutego dwa mecze holenderskiej Eredivisie.

W środę, 15 lutego pojawia się transmisja meczu Ligi Mistrzów siatkarzy, a w kolejny weekend wśród emitowanych programów na żywo będą mecze tenisowych turniejów mężczyzn w Buenos Aires i Delray Beach z finałami, mecz finałowy Ligi Mistrzów w hokeja, a także dwa spotkania Eredivisie.

Na ten moment inne dyscypliny wpisane są w ramówkę dwóch następnych tygodni na antenie Polsat Sport Fight. Nie wiadomo, czy Telewizja Polsat podjęła decyzję o stałym przenoszeniu innych dyscyplin do tego kanału, czy wywołane to jest zajętością innych anten.

O Polsat Sport Fight

Polsat Sport Fight rozpoczął emisję 1 sierpnia 2016 roku. Początkowo Telewizja Polsat wnioskowała o koncesję dla kanału Polsat Sport Weekend, jednak finalnie podjęto inną decyzję. Kanał emituje gale bokserskie czy MMA, w tym UFC czy FEN. W ramówce kanału pojawiały się także okazjonalne transmisje z hokeja czy dyscyplin rozgrywanych w ramach World Games, do których Polsat ma prawa. Stacja nie emituje reklam. Oglądalność według danych Nielsena utrzymuje się w 2023 roku na poziomie 0,03% w grupie 4+ i 0,02% w 16-49.