fot.: Boomerang

Zmiany w ofercie Polsat Box i sieci Netia. Koniec stacji Boomerang

W sobotę, 18 marca 2023 roku kanał Boomerang w Polsce zmieni nazwę na Cartoonito. Nowa stacja dostępna będzie w Polsat Box oraz w sieci Netia.

W sobotę, 18 marca 2023 roku kanał Boomerang w Polsce zmieni nazwę na Cartoonito. Nowa stacja dostępna będzie w Polsat Box oraz w sieci Netia.

Cartoonito będzie adresowane do dzieci w wieku od 2 do 6 lat. Nie zabraknie też treści dla ich rodziców i opiekunów. Ma oferować „radosną i bezpieczną przestrzeń”. W ramówce stacji znajdą się produkcje, których fabuła i bohaterowie mają uczyć dzieci wytrwałości, pracy zespołowej, umiejętności radzenia sobie w różnych sytuacjach, dobroci, umiejętności słuchania i kreatywności.

Kanał emitować będzie takie bajki, jak „Batwheels”, „Królik Bugs: nowe konstrukcje”, „Tomek i przyjaciele” oraz „Pająk Lucas”. Na antenie Cartoonito pojawią się również inne produkcje z wytwórni Warner Bros. Animation oraz Cartoon Network Studios.

Pasmo Cartoonito w Boomerangu

Już we wrześniu do ramówki Boomeranga wprowadzono wiele produkcji z portfolio Cartoonito. Można je oglądać w specjalnym bloku programowym emitowanym codziennie w godzinach 8:00-14:00.

Koniec Boomeranga – czy można wypowiedzieć umowę w Polsat Box?

Telewizja Boomerang jest dostępna w pakiecie L platformy Polsat Box. W przypadku większości umów jest to kanał gwarantowany. Mimo zakończenia nadawania przez Boomerang, abonenci zyskają dostęp do nowej stacji o zbliżonej tematyce – Cartoonito. Platformy traktują taką zmianę jako rebranding, a w związku z tym nie ma podstaw do wypowiedzenia umowy.