fot.: Polsat News

Dorota Bawołek odchodzi z Polsat News. Współpraca zakończona przez stację

Telewizja Polsat News zakończyła współpracę z korespondentką stacji w Brukseli. Dorota Bawołek była związana ze stacją od niemal 15 lat.

Telewizja Polsat News zakończyła współpracę z korespondentką stacji w Brukseli. Dorota Bawołek była związana ze stacją od niemal 15 lat.

Informację o zakończeniu współpracy z Dorotą Bawołek potwierdził Presserwisowi rzecznik prasowy Telewizji Polsat, Tomasz Matwiejczuk. Poinformował on również, że Grupa Polsat Plus nie zamierza rezygnować z placówki w Brukseli.

W ostatnich miesiącach media publiczne zarzucały Dorocie Bawołek przeszkadzanie Telewizji Polskiej w wykonywaniu „obowiązków dziennikarskich”. Korespondentka nie wyraziła zgody na nagrywanie przez TVP jej wywiadu. Gościem dziennikarki był Donald Tusk. Bawołek stwierdziła, że operator publicznego nadawcy chciał ukraść jej materiał.

Jak informuje dorzeczy.pl, powodem zakończenia współpracy z korespondentką była jej wizyta w Polsce na początku grudnia. Dorota Bawołek uczestniczyła w obchodach 30-lecia Telewizji Polsat, mimo że miała pozytywny wynik testu na COVID-19. Portal dodaje, że wszyscy goście wydarzenia byli testowani, że względu na obniżoną odporność właściciela Polsatu. Według Cezarego Gmyza i Piotra Goćka, Zygmunt Solorz jest poważnie chory i przechodzi leczenie.

Dorota Bawołek
W 2020 roku Dorota Bawołek przygotowała m.in. materiał o pandemii COVID-19 w Belgii – fot. Polsat News

Grupa Polsat Plus ma aktualnie korespondentów w Waszyngtonie (Magda Sakowska), Rzymie (Urszula Rzepczak), Ukrainie (Mateusz Lachowski) i Berlinie (Tomasz Lejman).

Źródła: DoRzeczy.pl, Press.pl