W Święta widzowie najchętniej wybierali Polsat

Polsat był liderem oglądalności w grupie komercyjnej 16-59 przez trzy dni Świąt Bożego Narodzenia, a Wigilię wygrał również w 4+. "Kevin sam w domu" oraz „Wielkie kolędowanie z Polsatem 2022" okazały się największymi hitami wigilijnej ramówki.

Polsat był liderem oglądalności w grupie komercyjnej 16-59 przez trzy dni Świąt Bożego Narodzenia, a Wigilię wygrał również w 4+. „Kevin sam w domu” oraz „Wielkie kolędowanie z Polsatem 2022″ okazały się największymi hitami wigilijnej ramówki.

 

Tegoroczne Święta należały do Polsatu. Ponad 1,5 mln widzów zasiadło do wigilijnej kolacji przy emitowanych przez Telewizję Polsat i Polsat News dźwiękach najpiękniejszych polskich kolęd w wykonaniu plejady polskich artystów. „Wielkie Kolędowanie z Polsatem 2022” – koncert, który odbył się w Bazylice Świętego Krzyża w Warszawie, uzyskał udziały na poziomie 18% wśród wszystkich oglądających oraz 18,2% w grupie 16-59.

Królem filmowego repertuaru bożonarodzeniowego był jednak Kevin. Dzięki hitowi filmowemu „Kevin sam w domu” wigilia Bożego Narodzenia zdecydowanie należała do Telewizji Polsat. W sobotni wieczór brawurowe starcie tego nadzwyczaj przedsiębiorczego chłopca z wyjątkowo pechowymi włamywaczami podziwiało średnio prawie 4 mln widzów, a łącznie widownia wyniosła ponad 7 mln widzów (4+). W czasie emisji tego filmu Polsat był najchętniej oglądaną stacją w obu grupach i zanotował świetne udziały: ponad 31% w grupie 4+ i 34,1% grupie 16-59.

W trakcie trzech świątecznych dni stacja osiągnęła znakomite wyniki oglądalności – średnio prawie 10% udziału w grupie komercyjnej i prawie 9% w grupie 4+.