Wigilia z Ewą Wachowicz na finał sezonu

W sobotę 24 grudnia o godzinie 10:10 w Polsacie specjalnie wydanie programu "Ewa gotuje". Gospodyni programu przygotuje dania na wigilijny stół.

W sobotę 24 grudnia o godzinie 10:10 w Polsacie specjalnie wydanie programu „Ewa gotuje”. Gospodyni programu przygotuje dania na wigilijny stół.

Najpierw Ewa podpowie, jak zrobić zupę pieczarkową z dodatkiem suszonych, leśnych grzybów, a podawaną z ziemniakami duszonymi w maśle. W wigilijny wieczór w większości polskich domów na stołach gości smażony karp. Ewa również przyrządzi tę rybę, ale trochę inaczej niż zazwyczaj. Na wigilijny deser będzie błyskawiczny piernik kawowy z powidłami i polewą czekoladową. W swoim autorskim programie gospodyni podzieli się sprawdzonymi przepisami i różnymi ciekawostkami dotyczącymi składników świątecznych potraw.

W większości polskich domów zazwyczaj jest nią smażony karp. Ewa też zrobi karpia, ale trochę inaczej niż zazwyczaj – filety pokroi na mniejsze kawałki, po czym obtoczy w cieście z płatkami migdałowymi i dopiero wtedy usmaży. Rybę poda na sosie żurawinowym.

Na wigilijny deser będzie błyskawiczny piernik kawowy z powidłami i polewą czekoladową. Ciasto, zanim trafi do piekarnika, nie musi leżakować, a co za tym idzie, taki placek można upiec dosłownie w ostatniej chwili. W dodatku pokryty czekoladą piernik bez problemu dotrwa nawet do Sylwestra.

„Ewa gotuje” odcinek 471 – emisja 24 grudnia o godzinie 10:10 w Polsacie oraz Polsat Go.