fot.: Crime+Investigation Polsat

Grudzień w Crime+Investigation Polsat: „Skazani za niewinność” i „Miasto morderców”

W grudniu na antenie Crime+Investigation Polsat widzowie zobaczą przebieg autentycznych historii zabójstw w programie "Zbrodnia po angielsku". Natomiast seria "Morderca na pokładzie" dowiedzie, że nigdy nie jesteśmy bezpieczni, nawet na wymarzonym tropikalnym rejsie. Nie zabraknie też losów ludzi, którzy zostali "Skazani za niewinność". Powróci również popularna seria "Miasto morderców", która odkrywa historię małych społeczności i zbrodni, które mogą przytrafić się każdemu.

W grudniu na antenie Crime+Investigation Polsat widzowie zobaczą przebieg autentycznych historii zabójstw w programie „Zbrodnia po angielsku”. Natomiast seria „Morderca na pokładzie” dowiedzie, że nigdy nie jesteśmy bezpieczni, nawet na wymarzonym tropikalnym rejsie. Nie zabraknie też losów ludzi, którzy zostali „Skazani za niewinność”. Powróci również popularna seria „Miasto morderców”, która odkrywa historię małych społeczności i zbrodni, które mogą przytrafić się każdemu.

„Zbrodnia po angielsku” to wciągający serial poświęcony prawdziwym zbrodniom. Gospodarzem cyklu jest jeden z najbardziej znanych brytyjskich dziennikarzy Dermot Murnaghan, który osobiście relacjonował przypadki omawianych zbrodni i obserwował przebieg dotyczących ich śledztw. Każdy z pięciu odcinków opowie odrębną historię zabójstwa, którą zilustrują archiwalne nagrania, a dopełnią wywiady z osobami związanymi z daną sprawą. Poznamy kluczowe zeznania członków rodziny ofiary oraz wypowiedzi detektywów, którzy jako pierwsi dotarli na miejsce zbrodni i byli świadkami następujących po niej wydarzeń. Emisja w czwartki o godzinie 21:00 od 1 grudnia na Crime+Investigation Polsat

Serial kryminalny „Morderca na pokładzie” oparty jest na faktach. Opowiada historie ludzi, którzy nigdy nie wrócili do domu po wakacjach na statku wycieczkowym. Zawiera wywiady z rodziną i przyjaciółmi ofiar oraz ze śledczymi i ekspertami. Produkcję będzie można oglądać w piątki o 21:00 od 2 grudnia na Crime+Investigation Polsat.

Morderca na pokładzie
fot. Crime+Investigation Polsat

W latach 2019-2020 w Wielkiej Brytanii unieważniono ponad 1000 niesłusznych wyroków skazujących. Program „Skazani za niewinność” koncentruje się na poważnych sprawach kryminalnych, w których kary zasądzono osobom niebędącym rzeczywistymi sprawcami przestępstw. To niezwykle trudne przypadki, bo ich konsekwencje odczuwają nie tylko rodziny ofiar, ale również ci krzywdząco oskarżeni, którzy często mają problem z poukładaniem swojego życia na nowo. Wiele pytań pozostaje bez odpowiedzi i nie potrafią zamknąć tego smutnego rozdziału za sobą. Ciężko im się pogodzić z fałszywym oskarżeniem o poważną zbrodnię, którego padli ofiarą i wpływem jaki ten fakt wywarł na ich bliskich. Emisja we wtorki o 21:00 od 6 grudnia na Crime+Investigation Polsat

W środy o godzinie 21:00 stacja pokazywać będzie nowy sezon „Miasta morderców”. Prowadząca, Anita Rani, opowiada z fascynującymi szczegółami, jak udało się rozwiązać jedno niezwykłe morderstwo i jak wpisuje się ono w niepokojący szerszy obraz danego miasta. Formuła programu sprawia, że morderstwa te stają się wyjątkowo realne; czujemy, że wydarzyły się na ulicy czy dworcu, na którym mógł być każdy z nas.

Anita Rani
fot. Crime+Investigation Polsat

Kanał Crime+Investigation Polsat jest dostępny m.in. w Polsat Box na pozycji 25.