To już 18 lat serialu „Pierwsza miłość”

4 listopada mija dokładnie 18 lat od premiery telewizyjnej hitowego serialu Polsatu.

4 listopada mija dokładnie 18 lat od premiery telewizyjnej hitowego serialu Polsatu.

Osiemnastka to wyjątkowe urodziny, dlatego Aneta Zając, Łukasz Płoszajski, Aleksandra Zienkiewicz, Anna Ilczuk, Michał Koterski, Honorata Witańska, Michał Mikołajczak, Wojciech Błach i Karol Strasburger wzięli udział w jubileuszowej sesji zdjęciowej. Zobaczcie, jak gwiazdy celebrują ten szczególny jubileusz.

Osiemnaście lat miała Marysia Radosz (Aneta Zając), gdy 4 listopada 2004 roku przyjechała na studia medyczne do Wrocławia, a już niedługo osiemnastkę będzie miał Tomek Żukowski (Kacper Wojciechowski), pierwszy syn Kingi (Aleksandra Zieniewicz), który pojawił się w serialu w odcinku 193.

W stałej obsadzie serialu jest ponad 130 nazwisk i nie sposób wymienić wszystkich. Nie byłby to jednak ten sam serial, gdyby nie Aneta Zając, Aleksandra Zienkiewicz, Łukasz Płoszajski, Anna Ilczuk, Paweł Okoński i Rafał Kwietniewski. To obsada, która jest w serialu od początku i została stworzona przez nieżyjącego już II reżysera Jerzego Owczaczyka, który jest również autorem obsady „Świata według Kiepskich”, „Fali zbrodni” i wielu znanych polskich klasyków filmowych. Ciekawostką jest, że na początkowych castingach to Łukasz Płoszajski brany był pod uwagę do roli serialowego Pawła, a Ania Ilczuk o mały włos zostałaby serialową Marysią. Byłby to zupełnie inny serial i dziś na pewno widzowie nie wyobrażają sobie takiej zamiany. Castingi do serialu trwały wiele tygodni. W tym samym czasie obsadzanie były wszystkie role. W roli Kingi reżyser serialu Okił Khamidov chciał obsadzić dziewczynę, którą zapamiętał z „Fali zbrodni”. Była to statystka, która bardzo zapadła mu w pamięć. Trochę zajęło zanim produkcji udało się namierzyć tę młodą dziewczynę – Aleksandrę Zienkiewicz, która od 18 lat wciela się w postać Kingi Żukowskiej!

Do tej pory w ,,Pierwszej miłości” zagrało już prawie 3 tysiące aktorów. A przy produkcji jednego odcinka pracuje blisko 100 osób! W wyemitowanych odcinkach zrealizowano ponad 80 tysięcy scen! Gdyby ktoś chciał obejrzeć na Polsat Go wyemitowane przez te ponad 18 lat (do 4 listopada) 3489 odcinków, zajęłoby mu to blisko 80 dób! Rok temu serial „Pierwsza miłość” dostał nową czołówkę z zupełnie nowymi bohaterami, których wątki są wciąż rozbudowane, natomiast bez zmian pozostała tytułowa piosenka wykonywana przez Olgę Szomańską i Jana Radwana. Wielką tajemnicą jest, że autorem tekstu piosenki czołówkowej do serialu „Pierwsza miłość” jest Paweł Okoński – czyli serialowy Marian Śmiałek. Autor do tej pory ukrywał się pod pseudonimem, ale na okoliczność 18-lecia „Pierwszej miłości” zgodził się ujawnić ten skrywany od lat sekret .

Nowe odcinki serialu „Pierwsza miłość” od poniedziałku do piątku o godzinie 18:00 w Polsacie oraz Polsat Go