Nowy sezon „Fajbusiewicz: rozmowy o zbrodni” w Crime+Investigation Polsat

Legendarny dziennikarz Michał Fajbusiewicz, znający od podszewki kryminalną stronę Polski, powraca do Crime+Investigation Polsat, by przedyskutować z autorami prowadzącymi poszczególne odcinki „Opowiem ci o zbrodni” sprawy, którymi zajmowali się w ostatnim sezonie programu.

Legendarny dziennikarz Michał Fajbusiewicz, znający od podszewki kryminalną stronę Polski, powraca do Crime+Investigation Polsat, by przedyskutować z autorami prowadzącymi poszczególne odcinki „Opowiem ci o zbrodni” sprawy, którymi zajmowali się w ostatnim sezonie programu.

 

Z Wojciechem Chmielarzem przyjrzy się tragicznej sprawie z Gliwic, gdzie w roku 2001 słuch zaginął po małżeństwie Doroty i Zbigniewa Sobańskich. Po latach śledczy nazywani „łowcami zabójców” ustalili, że para została porwana i brutalnie zamordowana. Michał Fajbusiewicz zajmował się tą sprawą już ponad 20 lat temu, co o niej i jak skonfrontuje swoją wiedzę z ustaleniami Wojciecha Chmielarza?
Z Igorem Bejdygantem porozmawia o sprawie Danuty, dyrektorki szkoły jednej z miejscowości pod Radomiem zamordowanej przez swojego męża, który do dziś nie przyznaje się do winy.
Robert Małecki w „Opowiem ci o zbrodni” udaje się do Krakowa, gdzie w roku 1995 zaginął 23-letni student Uniwersytetu Jagiellońskiego. Do dziś nie ustalono, co się z nim stało, jednak śledczy są pewni, że młody chłopak od dawna nie żyje. Małecki i Fajbusiewicz skonfrontują się z tą tezą.

Z Katarzyną Grocholą Fajbusiewicz kolejny raz przyjrzy się sprawie powiązanej z przemocą domową. W 1996 w Kościelisku znika Józef C., ceniony cieśla, mąż i ojciec czwórki dzieci. Mężczyzna, często sięgał po alkohol i stawał się wtedy agresywny. Uznano, że mężczyzna porzucił rodzinę. Jego siostra nie dawała za wygraną i poprosiła o pomoc krakowskie Archiwum X.
Debiutująca w „Opowiem ci o zbrodni” Małgorzata Rogala przeanalizuje z Michałem Fajbusiewiczem sprawę zazdrosnej żony, która w 2007 roku w Warszawie starała się dowieść rzekomej zdrady swojego małżonka. Brak dowodów nie powstrzymał ją od chęci zemsty. Kobieta zleciła zabójstwo męża.
Max Czornyj z kolei opowiada o losach Pawła Tuchlina, znanego opinii publicznej jako Skorpion – jeden z najbardziej przerażających seryjnych zabójców Polski i Europy końca XX wieku. Skorpion mordował przez siedem lat. Zamordował co najmniej dziewięć kobiet, a jedenaście usiłował zabić. Tym razem Max Czornyj podyskutuje o sprawie z Michałem Fajbusiewiczem.
Fajbusiewicz od lat 80. XX wieku odkrywa przed Polakami oblicza rodzimej zbrodni. Zna dziesiątki spraw – także tych nierozwiązanych. Przez lata związany był z telewizją publiczną, w Crime+Investigation Polsat uświetnia flagową serię „Opowiem ci o zbrodni”, spotykając się w programie „Fajbusiewicz: rozmowy o zbrodni” z prowadzącymi poszczególnych spraw. Oprócz tego współpracował z CI Polsat także przy takich programach jak „Akta Fajbusiewicza” czy „Cała prawda o zbrodni”.
Premiera najnowszego programu „Fajbusiewicz: rozmowy o zbrodni” planowana jest na środę, 2 listopada, o 22:30 w telewizji Crime+Investigation Polsat.