PILNE

Koniec marki Muzo FM. Polsat sprzedaje własną stację radiową

Telewizja Polsat sprzeda stację radiową Muzo.fm Grupie ZPR Media. Transakcja zostanie sfinalizowana w pierwszym kwartale przyszłego roku.

Telewizja Polsat sprzeda stację radiową Muzo.fm Grupie ZPR Media. Transakcja zostanie sfinalizowana w pierwszym kwartale przyszłego roku.

Jak zapowiada Grupa ZPR, Eska Rock przejmie częstotliwości i koncesje od Muzo FM, który obecnie nadaje w dziewięciu polskich miastach (Warszawa, Kraków, Gdańsk, Łódź, Poznań, Wrocław, Kielce, Olsztyn i Bydgoszcz). Z kolei w Katowicach, Częstochowie, Poznaniu i Warszawie Muzo FM moźna odbierać za pomocą odbiorników radia DAB+. Według nieoficjalnych informacji Muzo FM w obecnej formie będzie nadawane do końca roku.

Zmiany w Muzo FM. Nowy dyrektor programowy i zmiany w ramówce

Według informacji press.pl, dyrektorem programowym Muzo FM został Zbigniew Frączek, szef Eski Rock. Zastąpił on Marcina Bisiorka, który ma pozostać w strukturach Telewizji Polsat. Ze stacją pożegnali się Kamil Olszewski, Jarosław „Wendro” Wendrowski i Przemysław Jaworski. Zmiany dotkną również ramówkę stacji. Widzowie nie usłyszą już m.im. popołudniowej audycji „Koncert Krzyczeń”, piątkowego „Samplera” (Michał Cieślik pozostaje w stacji) i „Jazz Division”. Z kolei „Halo Muzo” zostaje będzie zaczynać się już od godziny 15:00. Zmiany nie zostały jednak odnotowane na stronie internetowej rozgłośni.

Historia Muzo FM

Muzo FM rozpoczęło nadawanie 20 października 2014 roku o godzinie 6:00 w miejscu dotychczas nadawanego Radia PiN. Profil nowej stacji miał charakter muzyczno-informacyjno-rozrywkowy. Słuchacze mogli usłyszeć rock i ambitny pop. Liczna część zespołu Muzo FM związana była wcześniej z radiem Eska Rock, które 2 grudnia 2013 roku ograniczyło swoj zasięg z 18 miast Polski do Warszawy.