fot.: Maria Wytrykus/CANAL+/Grupa Polsat Plus

„Sortownia” w 2023 roku w Polsat Box Go

Rozpoczęły się zdjęcia do serialu "Sortownia", wspólnej produkcji Telewizji Polsat i CANAL+. Premiera thrillera w pierwszej połowie 2023 roku w Polsat Box Go.

Rozpoczęły się zdjęcia do serialu „Sortownia”, wspólnej produkcji Telewizji Polsat i CANAL+. Premiera thrillera w pierwszej połowie 2023 roku w Polsat Box Go.

„Sortownia” to trzymająca w napięciu historia, która dzieje się w jednym z warszawskich szpitalnych oddziałów ratunkowych. To tu w ręce doświadczonego, wybitnego lekarza (Andrzej Chyra) trafiają nagłe, ciężkie przypadki zagrożenia życia. Podczas swoich kilkunastogodzinnych dyżurów to on dokonuje segregacji medycznej pacjentów – tzw. triażu, decydując o ich dalszym losie ludzi.

Kiedy scenariusz „Sortowni” wpadł w moje ręce, przeczytałam go dosłownie jednym tchem. Odwiedzenie SOR-u, w którym stan nieustannego napięcia i adrenaliny miesza się z ludzką bezsilnością i tragedią, to ekstremalna dawka emocji dla każdego, kto tego doświadczył. A jeśli na tym tle pokażemy historię człowieka, lekarza, który spędzając w tych warunkach większość swojego życia, codziennie staje przed najtrudniejszymi, również moralnie, wyborami, często przekraczając ich granice, to mamy przepis na mocne, gatunkowe kino – mówi Anna Kazejak, reżyserka serialu.

„Sortownia” to podróż w mroczne zakamarki ludzkiej natury. Ale też opowieść o tym, że wybory między dobrem a złem, których codziennie dokonujemy, tylko z pozoru wydają się oczywiste, a nasza moralność jest kształtowana przez nasze doświadczenia. W różnych filmach i serialach widzieliśmy już Warszawę jako niebo lub piekło, „Sortownia” pokazuje ją jako czyściec – dodaje Wiktor Piątkowski, główny scenarzysta serialu.

Oprócz Andrzeja Chyry, w obsadzie znaleźli się również Olga Goldys, Marcin Czernik, Natalia Jędruś, Jaśmina Polak, Ilona Ostrowska, Mariusz Bonaszewski i Artur Barciś. Po stronie Telewizji Polsat producentem nadzorującym jest Beata Barcz, a producentem wykonawczym TFP sp. z o.o. Kierownikiem literackim ze strony CANAL+ została Dana Łukasińska.

Premiera „Sortowni” w pierwszej połowie 2023 roku jednocześnie w CANAL+ PREMIUM, CANAL+ online oraz Polsat Box Go.