Ultraliga Super Puchar wystartuje 25 października w Polsat Games

Ultraliga Super Puchar to autorski turniej esportowy realizowany przez FRENZY i transmitowany na antenie Polsat Games, który jest rozszerzeniem ekosystemu najważniejszych w naszym regionie rozgrywek esportowych w grę League of Legends - Ultraliga.

Ultraliga Super Puchar to autorski turniej esportowy realizowany przez FRENZY i transmitowany na antenie Polsat Games, który jest rozszerzeniem ekosystemu najważniejszych w naszym regionie rozgrywek esportowych w grę League of Legends – Ultraliga.

 

W ostatnich tygodniach zespoły z Polski oraz krajów bałtyckich zmierzyły się w otwartych kwalifikacjach w walce o awans do głównej fazy rozgrywek, w której osiem najlepszych składów rozpocznie zmagania o mistrzowski tytuł oraz nagrody pieniężne z puli wynoszącej 50 000 zł. Transmisja na żywo ze studia w Warszawie wystartuje 25 października o godzinie 16:40, na kanale Polsat Games oraz w Internecie na platformach Twitch.tv i YouTube.
W trakcie otwartych kwalifikacji wyłonione zostały cztery drużyny: Forsaken, devils.one, Iron Wolves oraz Gentlemen’s Gaming, które w fazie zasadniczej zmierzą się z zespołami, zaproszonymi bezpośrednio do udziału w turnieju. Należą do nich trzy najlepsze formacje 8. sezonu Ultraligi – Zero Tenacity, AGO Rogue, Illuminar Gaming oraz zwycięzca turnieju promocyjnego do 9. sezonu Ultraligi – Grypciocraft Esports.
Format rozgrywek będzie zbliżony do tego znanego z turnieju Trinity Puchar Polski. Zespoły zostaną przypisane do koszyków A i B na bazie losowania, które odbędzie się na ultraligowym Discordzie. Większość spotkań zostanie rozegrana w trybie BO3, z wyjątkiem półfinałów i finału, gdzie na zawodników czeka format BO5. Główną zmianą, która ma wprowadzić nieco kolorytu do rozgrywek, jest znany z chińskiej ligi tryb Fearless, który ogranicza możliwość wyboru tej samej postaci przez drużyny w trakcie spotkania. W przypadku półfinałów i finały zacznie obowiązywać również tryb BLIND PICK, który w przypadku rozgrywania piątej mapy zniesie wszelkie ograniczenia dotyczące wyboru bohatera.
Komentarzem i analizą podczas Super Pucharu Ultraligi zajmie się dobrze znany widzom z pozostałych transmisji League of Legends zespół casterów – Wojciech “Bezi” Wróbel, Michał “Myha” Francuz, Michał “Avahir” Kudliński, Tomasz “TheFakeOne” Milaniuk, Piotr “CzarnyPiotruś” Barański, Kasper “Kaspersky” Gutkowski, Mikołaj “Silv4n” Sinacki oraz znany z komentowania drugiej dywizji Ultraligi – Michał “Bialito” Biały.
Każda transmisja Super Pucharu Ultraligi będzie zawierała segmenty publicystyczne oraz specjalistyczną analizę. Za organizację rozgrywek i produkcję transmisji odpowiada firma FRENZY. Mecze fazy grupowej będzie można oglądać na żywo w dniach 25, 26, 27 i 28 października oraz 3 listopada. Półfinały zostaną rozegrane w dniach 4 i 5 listopada, a wielki finał 9 listopada. Start transmisji od 16:40 na kanałach Polsat Games w telewizji i Internecie.