fot.: Anna Wloch, Grzegorz Press, Polsat Box Go

Serial „Wotum nieufności” w Polsat Box Go. Kiedy premiera?

Serial "Wotum nieufności" oparty na powieści Remigiusza Mroza będzie dostępny od 14 października w ramach usługi Polsat Box Go.

Serial „Wotum nieufności” oparty na powieści Remigiusza Mroza będzie dostępny od 14 października w ramach usługi Polsat Box Go.

„Wotum nieufności” to trzymająca w napięciu historia przedstawiająca starcia polityków fikcyjnych polskich partii politycznych. Głównymi bohaterami są posłowie przeciwnych frakcji – Patryk Hauer (Antoni Pawlicki), wschodząca gwiazda sceny politycznej oraz Marszałek Sejmu Daria Seyda (Katarzyna Dąbrowska). Ich codzienność przesycona jest intrygami i okrutną walką o władzę.  Wszystko zmienia się, gdy podczas prac komisji śledczej Hauer odkrywa polityczną intrygę. Dzieli ich wszystko, ale połączy ten sam cel – odkryć i ujawnić, kto stoi za spiskiem sięgającym najistotniejszych osób w kręgach władzy.

https://www.youtube.com/watch?v=a__9vb8sCtE

Wotum nieufności zawiesza poprzeczkę tak wysoko, że naprawdę nie wiem, czy jakiejkolwiek ekranizacji w przyszłości uda się ją przeskoczyć. […] Ta produkcja sprawia wręcz monumentalne wrażenie. Właściwie z miejsca mogłaby zostać przeniesiona na ekran nie tyle telewizora, ile kina, bo jest kręcona w sposób absolutnie wyjątkowy. Jest trochę jak ożywione obrazy Beksińskiegomówi Remigiusz Mróz w wywiadzie dla serwisu Interia.pl, autor powieści, na podstawie której nakręcono serial.

Kto stworzył serial „Wotum nieufności”?

Za scenariusz produkcji odpowiadają Wiktor Piątkowski („Wataha”, „Just Push Abuba”, „Gliniarze”, „Wojenne Dziewczyny”) i Joanna Kozłowska. Zdjęcia zrealizował Mateusz Wichłacz („When The Trees Fall”, „Chyłka”, „Skazane”). Produkcją zajęło się studio się PCP Films sp. z o.o. W obsadzie znaleźli się m.in.: Antoni Pawlicki, Katarzyna Dąbrowska, Zofia Wichłacz, Leszek Lichota, Anna Mrozowska, Dorota Kolak, Józef Pawłowski, Cezary Łukaszewicz, Grzegorz Małecki, Piotr Głowacki. Serial powstał na zlecenie Telewizji Polsat. Sezon liczy 6 odcinków.

Gdzie będzie można oglądać serial „Wotum nieufności”?

Serial „Wotum nieufności” będzie można oglądać w usłudze Polsat Box Go w ramach pakietu Polsat Box Go Premium. Jego cena to 30 zł miesięcznie, można go nabyć tutaj. Premiera odbędzie się w piątek, 14 października. Kolejne odcinki będą publikowane w następne piątki.