Jesień 2022 w Polsat Play

Jesienią widzowie Polsat Play znów będą mogli oglądać nowe odcinki popularnych seriali dokumentalnych, m.in.: Chłopaki do wzięcia, Polacy za granicą, Rolnicy. Tak się żyje u nas na wsi, programu interwencyjnego Łowca pedofilów oraz historycznego Tajna historia XX wieku. Jesienna ramówka startuje w poniedziałek 3 października.

Jesienią widzowie Polsat Play znów będą mogli oglądać nowe odcinki popularnych seriali dokumentalnych, m.in.: Chłopaki do wzięcia, Polacy za granicą, Rolnicy. Tak się żyje u nas na wsi, programu interwencyjnego Łowca pedofilów oraz historycznego Tajna historia XX wieku. Jesienna ramówka startuje w poniedziałek 3 października.

Tajna historia XX wieku

Jak zwykle jesienią Bogusław Wołoszański ruszy tropem sekretnych wydarzeń, niewyjaśnionych tajemnic i zaginionych fortun. Tej jesieni postara się odpowiedzieć m.in. na pytania czy Władimir Putin powtarza błędy Hitlera z 1941 roku, gdy Wehrmacht wyruszył na podbój ZSRR?

Czy wynaleziona w czasie II wojny światowej i powszechnie używana broń przeciwpancerna Panzerfaust ponownie dowodzi swojej wartości w walkach toczonych przez ukraińskich żołnierzy z rosyjskimi czołgami w Ukrainie? Czy oddziały powietrznodesantowe, które odegrały istotną rolę w walkach II Wojny Światowej, mogą powtórzyć swoje sukcesy na współczesnym polu walki?

premiera: poniedziałek 22.00

Rolnicy. Tak się żyje u nas na wsi

W 7. serii zobaczymy ponownie rolników, których widzowie zdążyli już pokochać. Młode małżeństwo Agata i Marcin opowiedzą o tym czy ich życie zmieniło się po ślubie. Poznamy również ich mamy, które nie ukrywają, że bardzo oczekują wnuków. Nie zabraknie również perypetii Grzesia z Dobrzyniówki. Samotny kawaler cały czas wierzy, że spotka kobietę swojego życia. Poznamy również 23-letniego Kamila, założyciela Stowarzyszenia Szansa dla Bociana pomagającego w rehabilitacji bocianów, które uległy różnego rodzaju wypadkom.

premiera: czwartek 22:30- 2 odcinki

Polacy za granicą

W programie spotykamy ciekawych ludzi, którzy postanowili szukać szczęścia w różnych częściach globu. Tym razem wybierzemy się między innymi za ocean do Ameryki Północnej. Spotkamy tam Anię z Venice na Florydzie, Edytę z Vancouver czy Ewę z Ottawy. Poznamy ich pasje oraz odkryjemy razem niezwykłe miejsca.

premiera: sobota 22.00

Chłopaki do wzięcia

Losy bohaterów serialu śledzimy już od 10 lat. Tej jesieni zobaczymy 22. sezon serialu. A w nim tradycyjnie będziemy mogli śledzić losy kultowych bohaterów takich jak: Bandziorek, który dzięki Danusi ustatkował się, wiedzie spokojne życie i coraz częściej pojawia się temat ślubu. Pan Henio, który stracił głowę dla Pani Marysi, a ta coraz śmielej wprowadza swoje zasady na jego gospodarce. Czy Robert „Tancerz”, który bardzo źle znosi rozstanie z żoną Zuzią i stara się znaleźć sposób jak uratować związek na odległość. Oczywiście znajdzie się też miejsce dla nowych kawalerów, którzy poszukując wyśnionej miłości, mają duże szanse stać się ulubieńcami widzów.

premiera: niedziela 21.00- 2 odcinki

Łowca pedofilów

Bezkompromisowy łowca pedofilów Krzysztof Dymkowski przemierza Polskę tropiąc przestępców seksualnych i organizując wspólnie z policją zasadzki. Nowy sezon, to nowe strategie, nietuzinkowe metody działań, zaskakujące zwroty akcji i brawurowe zatrzymania. W internecie pojawia się coraz więcej przestępców i coraz więcej z nich wpada w pułapkę zastawioną przez Łowcę. Czy Łowcy uda się złapać wszystkich?

premiera: niedziela 22.30

Polski lombard Walusia

To największy w Polsce lombard, w którym można sprzedać lub zastawić wszystko. Tym biznesem zarządza rodzina Walczaków z Siemianowic Śląskich na czele z Walusiem, czyli Grzegorzem Walczakiem. Spryt, zimna krew i poczucie humoru to cechy wyróżniające tego mistrza handlu już od 15 lat. Jak Waluś przeprowadza zwycięskie negocjacje i czy klienci lombardu potrafią go jeszcze czymś zaskoczyć?

premiera: poniedziałek 22.30

Poszukiwacze historii

Nowa formuła, nowe tematy i nowi prowadzący! Ściśle ze sobą współpracujący archeolog i poszukiwacz odkrywają historię uzupełniając się wzajemnie. Korzystają nie tylko z metod archeologicznych czy historycznych ale również poszukiwawczych m.in. z wykorzystaniem georadaru. W nowym sezonie programu zaczniemy od Jaćwingów (których znamy choćby z książki „Pan Samochodzik i Templariusze”), aż po 1945 rok. Odwiedzimy nie tylko miejsca związane z walkami II Wojny Światowej, ale także średniowieczne zamki, nowożytne dwory, a nawet grodzisko z początków Państwa Polskiego. Pokażemy widzom polskie Alcatraz i zamek Diabła Warszyckiego, a tajemnice Krzyżaków zawiodą nas nad jeziora mazurskie. Nie zabraknie tematów „czołgowych i samolotowych”, wyjaśnimy dlaczego Stalag 1B znajdował się nie tylko pod Olsztynkiem. Zakamarki arcybiskupiego zamku naprowadzą nas na trop prawdziwej hrabiny, a na koniec wyjaśnimy tajemnicę diabelskiego tańca na moście w Uniejowie!

premiera: wtorek 22.00

Elektrownia- wielkie wyburzanie

W nowym sezonie serialu dokumentalnego Polsat Play „Elektrownia- wielkie wyburzanie” pokażemy kolejny etap prac przy największej rozbiórce elektrowni w historii Polski. Elektrownia Adamów w Turku to ogromny kompleks budynków, kominów, generatorów, chłodni, hal, magazynów czy turbin. Wyburzenie infrastruktury takiego giganta, to proces wyjątkowo skomplikowany i wieloetapowy. Często niebezpieczny. Mnóstwo materiałów wybuchowych, setki godzin przygotowań i zegarmistrzowska precyzja. W serialu pokazujemy historyczny moment transformacji energetycznej, która dzieje się na naszych oczach tu i teraz.

premiera: środa 21.00 (od 12 października)

Nie mów do mnie śmieciarzu

To już 6. sezon programu, który pokazuje Polakom, co dzieje się z ich śmieciami. Nowe przygody, nowe ekipy i nowe śmieci do posprzątania! Nasi czyściciele zabiorą widzów za kulisy swojej pracy jak zawsze z humorem i charakterem, dzieląc się nie tylko anegdotkami, ale i wiedzą na temat eko-segregacji.

premiera: środa 21.30

Więzienie

Po raz kolejny zaglądamy za więzienne mury. Tym razem zabieramy widzów do Zakładu Karnego we Wronkach, do Zakładu Karnego w Czerwonym Borze oraz Aresztu Śledczego w Białymstoku. Mimo że więzienie to miejsce odosobnienia, to i tak przez całą dobę toczy się tam prawdziwe życie, w którym uczestniczą osadzeni oraz funkcjonariusze Służby Więziennej. W programie poznajemy jasne i ciemne strony życia i pracy „za kratami”, zasady jakie panują na terenie zakładów karnych oraz prawa i obowiązki osadzonych.

premiera: środa 22.00- 2 odcinki

Górale

Bohaterami serialu są prawdziwi ludzie gór, którzy mieszkają na Podhalu. W nowym sezonie widzowie będą mogli śledzić ich barwne perypetie, poznać gwarę, tradycję, muzykę i kulturę tego wyjątkowego regionu. Góry dają naszym bohaterom wewnętrzy spokój i siłę, są ich domem i ukochanym miejscem na ziemi.

premiera: czwartek 21.30- 2 odcinki

Nastolatki- generacja jutra

W serialu dokumentalnym „Nastolatki- generacja jutra” pokazujemy życie współczesnej młodzieży. Przedstawieni w nim bohaterowie są z różnych środowisk, mają różne zainteresowania i poglądy na życie. Barwni, wrażliwi, pełni pasji i pragnień dzielą się swoimi spostrzeżeniami dotyczącymi otaczającego ich świata. Dowiemy się co mają do powiedzenia i jak odbierają otaczającą ich rzeczywistość. Ten serial próba wsłuchania się w głos młodego pokolenia i pomoc w jego zrozumieniu. W drugiej serii oprócz znanych i lubianych bohaterów pojawią się również nowi. Poznamy Julkę, która nagrywa filmiki na tik toku, rozrywkową ekipę Dopka oraz Kubę, który pokaże nam nocne, imprezowe życie Mielna. W nowych odcinkach z pewnością nie zabraknie wzruszeń i młodzieńczej energii.

premiera: piątek 22.00

Kloszard Story

Bohaterami serialu są osoby dotknięte kryzysem bezdomności. Opowiadają nam historię swojego życia i krętą drogę, którą przebyli. Czasami jest to droga pełna bólu, czasami dająca nadzieję na zmianę. Pokazują też reguły, które obowiązują w wielkim mieście, gdy twoim domem staje się ulica.

premiera: piątek 22.30

Hardcorowa miłość

Bohaterkami serialu dokumentalnego Hardcorowa miłość, są kobiety, które zakochały się w mężczyznach z kryminalną przeszłością. Chociaż same są pozytywne, sympatyczne i nie robiące niczego złego, nie potrafią i nie chcą żyć bez swoich ukochanych. Nowy sezon „Hardcorowej Miłości” to spotkanie z bohaterami, których już poznaliśmy w poprzednich sezonach, a także z nową ciekawą parą. Zobaczymy co wydarzyło się w życiu Sandry. A zmiany są naprawdę zaskakujące, nawet dla jej własnej matki. Pati postanowi koniecznie zaciągnąć Olusia do ołtarza i szybko uczynić go ojcem. Adrian i Robert wciąż się czubią i wciąż nie wyobrażają sobie życia bez siebie. Ania nie przestaje być zazdrosna o Michała. Poznajemy również Malwinę i Michała- parę, która mimo dwóch lat znajomości wciąż się dociera. Malwina to niezależna kobieta, która zajmuje się inwestowaniem w swoją urodę, Michał zaś jest adwokatem, na widok którego wymiękają nawet ci, którzy mają problemy z prawem. W każdej z par znajdziemy coś, z czym będziemy mogli się identyfikować i każdy z tych związków ma jakiś swój mały hardcorowy element.

premiera: sobota 21.00

Budowlańcy

W serialu „Budowlańcy” bez cenzury pokazujemy rzeczywistość na budowie. Naszymi bohaterami są budowlańcy, którzy wykonują przeróżne zlecenia wymagających inwestorów. Wśród nich są zarówno profesjonaliści, jak i amatorzy, którzy w tym fachu dopiero stawiają swoje pierwsze kroki. Jak wiadomo robota na budowie niesie ze sobą wiele niespodzianek. Każda inwestycja, to nowe wyzwanie, z którym nasi budowlańcy muszą sobie poradzić. Podczas wykonywania zleceń spotykają ich liczne zwroty akcji, niespodziewane przeszkody i mnóstwo zabawnych sytuacji.

premiera: sobota 21.30

Kołowrotek

Podczas jesiennej serii programu odwiedzimy jedyne w swoim rodzaju Podhale, gdzie w typowych górskich rzekach połowimy przepiękne pstrągi, porozmawiamy o sprzęcie i skutecznych przynętach. Odwiedzimy kultowy Zbiornik Czorsztyński, gdzie oprócz pięknych smoków- sandaczy można złowić również okazy wspaniałych okoni. Zawitamy również na jedno z łowisk komercyjnych, gdzie prowadzący- Adam Tański będzie testował połów tyczką mierząc się z okazami karpi. Ekipa programu zawita również do malowniczego Barcina, miasta nad Notecią, gdzie Adam rozpoczynał swoją przygodę z wędkarstwem. W tym sezonie poruszymy również temat niedawnej katastrofy ekologicznej na Odrze. Jeszcze przed tym wydarzeniem Adam ze swoimi gośćmi łowił piękne leszcze metodą gruntową, próbował też złowić metodą spinningową bolenie. W podsumowaniu odcinków znad Odry przedstawione zostanie oblicze katastrofy i stan rzeki kilka tygodni po niej. Czy rzeka ponownie się odbuduje i w jakim tempie- o tym i wielu innych ekologicznych zagadnieniach porozmawiamy podczas wędkarskiej wyprawy z nadzieją, że Odra wróci do poprzedniego stanu.

premiera: niedziela 9.00

Drwale i inne opowieści Bieszczadu

„Rzucić wszystko i wyjechać w Bieszczady” wielu z nas o tym marzyło, ale niewielu udało się zrealizować ten plan. Serial przybliża historię ludzi, którym to się udało, ale również historię tych, których korzenie od wielu pokoleń wpisane są w tę ziemię. Poznajemy ciekawych bohaterów, którzy tworzą niepowtarzalny koloryt Bieszczad.

premiera: niedziela 22.00