fot.: Twentieth Century Fox Film Corporation/Polsat

Kevin sam w studiu Polsatu. „Na święta się widzimy!”

W tym roku w Boże Narodzenie nie zabraknie w Polsacie filmu "Kevin sam w domu". Nadawca potwierdził to podczas urodzinowego odcinka show "Dancing with the Stars. Taniec z gwiazdami".

W tym roku w Boże Narodzenie nie zabraknie w Polsacie filmu „Kevin sam w domu”. Nadawca potwierdził to podczas urodzinowego odcinka show „Dancing with the Stars. Taniec z gwiazdami”.

„Kevin sam w domu” to amerykańska komedia familijna z 1990 roku. Opowiada historię rodziny McAllisterów, którzy zamierzają spędzić Święta Bożego Narodzenia poza domem. Niestety w dzień wyjazdu omal nie spóźniają się na samolot. W wyniku zamieszania w drodze na lotnisko, zapominają zabrać ośmioletniego Kevina.

Chłopiec zostaje sam w domu i od tej pory musi sam sobie radzić ze wszystkim w czym do tej pory wyręczali go rodzice. Ponadto na horyzoncie pojawia się para złodziejaszków, z którymi dzielnie będzie musiał się zmierzyć.

Kevin i Izabela Janachowska
Kevin i Izabela Janachowska w „Dancing with the Stars. Taniec z gwiazdami” – fot. Polsat

Święta bez Kevina w Polsacie – protesty i petycja

W 2010 roku Telewizja Polsat chciała przerwać tradycję emisji filmu „Kevin sam w domu” w Święta Bożego Narodzenia. Nadawca otrzymał wiele listów, a widzowie przygotowali też internetową petycję. Stacja postanowiła zmienić ramówkę i pokazała produkcję 25 grudnia.

Od kilku lat Polsat emituje film „Kevin sam w domu” w wigilię Bożego Narodzenia o godzinie 20:00.