Netia podwaja prędkość łączy w technologiach xDSL

Netia wprowadziła rozwiązanie, które pozwala na podwojenie prędkości (pobierania i wysyłania danych) łączy w tradycyjnej technologii (xDSL).

Netia wprowadziła rozwiązanie, które pozwala na podwojenie prędkości (pobierania i wysyłania danych) łączy w tradycyjnej technologii (xDSL).

Jest to możliwe dzięki użyciu specjalnego routera, obsługującego jednocześnie dwa łącza dostępowe, na dwóch parach kabli miedzianych.

 

 Netia konsekwentnie modernizuje swoją sieć do technologii światłowodowej. Aktualnie już większość łączy pozwala na transfer rzędu 1 Gb/s. Z myślą o tych klientach, do których jeszcze nie dotarliśmy ze światłowodem sięgamy po nowatorskie rozwiązania zwiększające prędkość internetu na bazie już istniejącej infrastruktury. – powiedział Tomasz Dakowski, Dyrektor Generalny Obszaru B2C, Członek Zarządu Netii.

Dwa razy szybszy internet jest dostępny niemal na całej sieci własnej Netii, gdyż do większości lokali doprowadzone są dwie pary kabli miedzianych lub istnieje możliwość dobudowania drugiej pary kabli.

Sercem nowego rozwiązania jest specjalny router (Oxygen RVV3400), który na zasadzie Load Balancingu zarządza ruchem dwóch łączy dostępowych w technologii xDSL (od ADSL do VDSL) w domowej sieci (Fast Ethernet i WiFi 2,4 GHz oraz 5 GHz) tak, aby umożliwić korzystanie z sumowanej prędkości (2x maksymalna prędkość aktualnie posiadanego łącza, zarówno w zakresie pobierania, jak i wysyłania danych).

Rok temu (sierpień 2021 r.) Netia wprowadziła „Hybrydowy internet 2w1”, który łączy w jedno dwie usługi – zwykły stacjonarny dostęp do internetu na łączach miedzianych oraz Internet Mobilny LTE z zestawem ODU-IDU 300 (router wewnętrzny wraz z anteną zewnętrzną, który poprawia parametry usług, umożliwiając transfer z prędkością nawet do 300 Mb/s).

Początkowo rozwiązanie to było dostępne wyłączenie na sieci własnej Netii, obecnie jest dostępne również dla abonentów usług na bazie hurtowego dostępu do sieci Orange Polska (BSA, LLU).

W nowej sprzedaży koszt obu rozwiązań wynosi 65 zł miesięcznie (z uwzględnieniem rabatu za zgody marketingowe).

Obecnym klientom Netia proponuje przedłużenie na 24 miesiące umowy na usługi stacjonarne na obecnych warunkach (z darmowym przyspieszeniem łącza do wartości maksymalnych) wraz z dokupieniem usługi LTE z zestawem ODU-IDU za dodatkowe 25 zł miesięcznie do obecnego abonamentu. Z kolei dwa razy szybszy internet w technologii xDSL, to dodatkowy wydatek w kwocie 15 zł miesięcznie.