fot.: Frenzy

Rusza czwarty sezon Ultraliga Mistrzostwa Polski w Teamfight Tactics

11 lipca ruszył organizowany przez FRENZY Turniej Ultraliga Mistrzostwa Polski w Teamfight Tactics. W ramach rozgrywek, 16 najlepszych polskich graczy mierzy się o nagrody z puli 26 000 złotych oraz awans do europejskich rozgrywek Star Cup i Super Brawl.

11 lipca ruszył organizowany przez FRENZY Turniej Ultraliga Mistrzostwa Polski w Teamfight Tactics. W ramach rozgrywek, 16 najlepszych polskich graczy mierzy się o nagrody z puli 26 000 złotych oraz awans do europejskich rozgrywek Star Cup i Super Brawl.

Teamfight Tactics to osadzona w świecie League of Legends gra studia Riot Games typu auto battler, w której gracz tworzy kombinację wojowników, którzy mierzą się z drużynami pozostałych siedmiu graczy w serii potyczek one on one. W czwartym sezonie rozgrywek w TFT zawodnicy zmierzą się w trzech fazach zmagań ligowych – fazie karuzeli, bitwy i wielkim finale.

Do udziału w fazie zasadniczej rozgrywek zaproszona została czwórka najlepszych zawodników ubiegłego sezonu Ultraligi TFT – Sage, Zbrojson, Aki oraz Kubixon. Sześć miejsc przypadło najlepszym zawodnikom w rankingu EUW, wśród których znaleźli się znani w środowisku streamerzy Szymon Jakubowski (ANO Shreddin) i Maciej Gramacki (Kezman), gościnnie występujący też w roli casterów w poprzednim sezonie. Oprócz wymienionej dwójki widzowie mogą oglądać również Nadima Maani (AGO Leleouch), Kornela Wiśniewskiego (Erneściak), Kacpra Piśniaka (shircane) i Alana Mikołaczyka (ANO Vicer). Dwa kolejne spoty zgarnęli topowi stratedzy z rankingu serwera EUNE czyli Franciszek Grutzmacher (BLP Spoti) i Sebastian Chajutin (Left). Ostatnie cztery wywalczyli w otwartych kwalifikacjach Stanisław Morgaś (Morgoth), Jakub Rutkowski (Vernacc), Wojtek Cetner (ANO simplywojtek) i Marcin Głowacki (SOFIXIT M0arcin).

Za organizację turnieju, oprawę graficzną, realizację transmisji i komunikację projektu w mediach społecznościowych odpowiedzialna jest firma FRENZY. Do projektu zaproszeni zostali również znani z poprzednich edycji casterzy Teamfight Tactics tacy jak Dawid “Azonh” Letachowicz, Michał “Myha” Francuz oraz Cezary “BlackFireIce” Cholewski.

Staramy się aby projekt Ultraliga Mistrzostwa Polski w Teamfight Tactics, z roku na rok wchodził na coraz wyższy poziom produkcyjny i realizacyjny. W tym celu zorganizowaliśmy media day, w trakcie którego nagrywaliśmy materiały do promocji turnieju w trakcie całego sezonu. Ubiegły sezon zwieńczyły też pierwsze w tej części Europy rozgrywki LAN – poinformował Marcin Kilar, Dyrektor Zarządzający FRENZY.

Transmisja turnieju w poniedziałki od godziny 18:00 w Polsat Games. Wydarzenie można oglądać również na Twitch i YouTube.