fot.: CANAL+

„Sortownia” nowym serialem CANAL+ i Telewizji Polsat. Premiera w 2023 roku

W sierpniu ruszą prace na planie nowego serialu "Sortownia". Będzie to wspólna produkcja Grupy CANAL+ oraz Telewizji Polsat.

W sierpniu ruszą prace na planie nowego serialu „Sortownia”. Będzie to wspólna produkcja Grupy CANAL+ oraz Telewizji Polsat.

„Sortownia” jest historią lekarza pracującego na oddziale ratunkowym w jednym z warszawskich szpitali, w miejscu, gdzie ratuje się ludzkie życie. To tu zapadają decyzje kogo ratować w pierwszej kolejności, „sortując” pacjentów kodami czerwonym, żółtym i zielonym. Praca w ekstremalnych warunkach, walka z czasem i nieodwracalne w skutkach decyzje to codzienność głównego bohatera. Codzienność uzależniająca go jak narkotyk. Bo balansowanie między czyimś życiem, a śmiercią daje też poczucie władzy, a nawet prawo stawania powyżej moralnych zasad.

Serial jest pierwszą koprodukcją CANAL+ Polska i Polsatu. Producentem wykonawczym jest TFP.

Dzięki niekonwencjonalnej współpracy dwóch czołowych brandów wykorzystujemy ich siłę, potencjał promocyjny i doświadczenie zdobywane latami na polskim rynku, jednocześnie obejmując zasięgiem bardzo szeroką grupę widzów. Przyznam, że jesteśmy bardzo podekscytowani wspólnym projektem, bo taki alians koprodukcyjny i dystrybucyjny jest w naszej polskiej branży telewizyjnej czymś zupełnie nowym. Ponadto projekt sam w sobie, zaczynając od samej historii, poprzez casting, twórców i tzw. production values sprawiają, że mówimy tu już o kategorii superprodukcji – mówi Małgorzata Seck, wiceprezes ds. programowych w CANAL+ Polska.

Śledzę nowości u konkurencji i lubię seriale CANAL+, więc podwójnie cieszę się na współpracę – jako widz i jako Dyrektor Programowy. Jestem pewna, że mariaż fantastycznego zespołu produkcyjnego w postaci utalentowanej reżyser Anny Kazejak, scenarzystów oraz plejady gwiazd sprawi, że widzowie z mocnym biciem serca będą czekać na każdy odcinek serialu – dodaje Nina Terentiew, Dyrektor Programowa Polsatu.

Za scenariusz serialu odpowiedzialni są Wiktor Piątkowski, Monika Powalisz, Michał Wawrzecki i Joanna Kozłowska. Kierownikiem literackim ze strony CANAL+ została Dana Łukasińska, a reżyserką castingu Julia Popkiewicz.

Premiera „Sortowni” już w pierwszej połowie 2023 roku w CANAL+ PREMIUM, CANAL+ online oraz Polsat Box Go. Później widzowie zobaczą serial na antenie Telewizji Polsat.