fot.: Polsat

„Policjantki i policjanci” z oglądalnością poniżej miliona widzów

Tej wiosny "Policjantki i Policjanci" na antenie Czwórki oglądało łącznie prawie 5 milionów widzów (zasięg serialu). Trwają przygotowania do realizacji nowego sezonu.

Tej wiosny „Policjantki i Policjanci” na antenie Czwórki oglądało łącznie prawie 5 milionów widzów (zasięg serialu). Trwają przygotowania do realizacji nowego sezonu.

W paśmie serialu udziały stacji w rynku przekroczyły 7% wśród wszystkich badanych, a w grupie komercyjnej wyniosły 5,6% (SHR All 16-59). Największą w tym sezonie widownię, 1,03 miliona oglądających, zgromadził odcinek emitowany 15 marca (rekord serialu to 2,52 miliona widzów), natomiast najwyższe udziały 8,7% (SHR All 4+) serial odnotował 19 maja. W porze emisji „Policjantek i Policjantów” – od godz. 19.00 do 20.00 od poniedziałku do piątku – Czwórka była czwartą najchętniej oglądaną stacją w Polsce.

Serial w grupie młodych widzów przed trzydziestym rokiem życia zapewnił Czwórce piąte miejsce w rankingu, przed m.in. TVP2 i TVN7. Średnie udziały w rynku „Policjantek i Policjantów” w tej grupie przekroczyły wiosną 5% a rekord tego sezonu wyniósł 12,7% (SHR All 16-29).

W przyszłym tygodniu rozpoczną się zdjęcia do nowego, siedemnastego już sezonu serialu, który Czwórka wyemituje jesienią.

Dane dotyczące oglądalności zostały udostępnione przez Telewizję Polsat.