Nocne powtórki przyciągają

Jak już informowaliśmy rozgrywki siatkarzy w ramach Polskiej Ligi Siatkówki największa popularnością cieszyły się w stacji TV4, jednak dużo widzów zgromadziły też nocne powtórki na antenie Polsatu.

Jak już informowaliśmy rozgrywki siatkarzy w ramach Polskiej Ligi Siatkówki największa popularnością cieszyły się w stacji TV4, jednak dużo widzów zgromadziły też nocne powtórki na antenie Polsatu.

Transmisje z meczów drużyn w ramach Polskiej Ligi Siatkówki nadawano od 15.12.06 do 18.05.07 na antenach stacji TV4 i Polsatu Sport, a także w nocy w naziemnym Polsacie, gdzie można było zobaczyć powtórki wybranych spotkań.

W sumie najwięcej meczów, bo aż 61 pokazał kanał Polsat Sport. Średnia ich oglądalność na antenie tej stacji wyniosła 131 tys. widzów przy udziałach w rynku na poziomie 0,58% – wynika z danych AGB Nielsen Media Research przygotowanych dla Wirtualnemedia.pl

TV4 nadała w sumie 43 spotkania, które oglądało przeciętnie 232 tys. widzów (udziały 2,26%). Sporą popularnością cieszyły się także retransmisje 25 meczów pokazane w godzinach nocnych w głównym Polsacie, które obejrzało średnio 131 tys. osób, a udziały stacji wyniosły 14,75%.

Na antenie TV4 najwięcej widzów zgromadził mecz BOT Skry Bełchatów z PZU AKS Olsztyn nadany 24 lutego, który oglądało 405 tys. widzów. Z kolei widownia finałowego spotkania również BOT Skry Bełchatów z Jastrzębskim Węglem z 18 maja wyniosła raptem 170 tys. osób, co dało temu meczowi dopiero 31 miejsce w rankingu.

W Polsacie Sport największą popularnością cieszyło się spotkanie Wkręt-Met AZS Częstochowa – BOT Skra Bełchatów z 28 lutego z widownią na poziomie 144 tys. Finał rozgrywek na antenie tego kanału obejrzało 56 tys. osób (31 miejsce w rankingu).

Natomiast największą oglądalność wśród retransmisji w Polsacie miał mecz Wkręt-Met AZS Częstochowa – PZU AZS Olsztyn nadany 12 marca. Przyciągnął on przed telewizory 354 tys. widzów.

Jak pokazują dane telemetryczne, wśród widzów meczów siatkówki dominują mężczyźni. Sport ten przyciąga przede telewizory przede wszystkim osoby w wieku powyżej 45. lat, mieszkańców różnej wielkości miast, a także osoby z wykształceniem średnim i wyższym.

Zobacz także:
Popularna siatkówka w PS i TV4

Źródło: wirtualnemedia.pl, dane AGB Nielsen Media Research