fot.: YouTube/Formula 1

Polsat pokaże GP Azerbejdżanu Formuły 1

Telewizja Polsat pokaże na otwartej antenie Grand Prix Azerbejdżanu, ósmą rundę mistrzostw świata Formuły 1 w 2022 roku. Początek transmisji w niedzielę, 12 czerwca o godzinie 12:55.

Telewizja Polsat pokaże na otwartej antenie Grand Prix Azerbejdżanu, ósmą rundę mistrzostw świata Formuły 1 w 2022 roku. Początek transmisji w niedzielę, 12 czerwca o godzinie 12:55.

To pierwszy wyścig z czterech, jakie Polsat może pokazać w otwartej telewizji w sezonie 2022. W 2021 roku transmitowano GP Hiszpanii, GP Austrii, GP Węgier i GP Abu Zabi. Triumfowali w nich Lewis Hamilton, Max Verstappen, Esteban Ocon i raz jeszcze Max Verstappen, który brawurowym manewrem na ostatnim okrążeniu zapewnił sobie pierwszy w karierze tytuł mistrza świata.

W sezonie 2022 jak na razie walkę o mistrzostwo świata toczą Ferrari i Red Bull. Po Grand Prix Hiszpanii w sezonie triumfowało dwóch kierowców – Max Verstappen wygrał 4 wyścigi, a Charles Leclerc 2. W Hiszpanii górą był urzędujący mistrz świata, a Charles Leclerc nie ukończył rywalizacji przez spadek mocy w silniku. Jechał w niej na prowadzeniu. Wygrana pozwoliła Verstappenowi na awans na prowadzenie w klasyfikacji mistrzostw świata kierowców. Drugie miejsce Sergio Pereza pomogło również w objęciu prowadzenia w klasyfikacji konstruktorów przez Red Bulla. Następna runda odbędzie się w niedzielę, 29 maja i będzie to Grand Prix Monako. Potem nastąpi dwutygodniowa przerwa i po niej będzie Grand Prix Azerbejdżanu.

Transmisja wyścigu rozpocznie się w niedzielę, 12 czerwca o godzinie 12:55. Za komentarz będą odpowiedzialni Andrzej Borowczyk i Krystian Sobierajski. Polsat planuje transmisję w ramówce do godziny 15:20. Rok temu wyścig przedłużył się z powodu wypadku Maxa Verstappena w wyniku pęknięcia opony.

Wybrane wyścigi Formuły 1 w Polsacie

Polsat od sezonu 2020 pokazuje cztery rundy z sezonu Formuły 1. Taka sytuacja ma miejsce również w innych państwach, które transmitują wyścigi Grand Prix – m.in. w Niemczech, gdzie od 2021 roku RTL również pokazuje tylko cztery wyścigi. Całość przekazu jest zazwyczaj zamknięta w kanałach płatnych. W sezonie 2019 Telewizja Polska transmitowała każdą rundę, ale od 45. minuty – dzięki sublicencji od Eleven Sports.

W Polsce prawa do transmisji Formuły 1 posiada Eleven Sports, której większościowym właścicielem jest Grupa Polsat Plus. To ostatni sezon praw, które posiada Eleven Sports. Od 2023 roku Formułę 1 będzie transmitować platforma streamingowa Viaplay.