TV Biznes zdystansuje TVN 24?

-Jeżeli ktoś może zdystansować TVN24, to tylko my (...) Jeśli chodzi o czas, ile to potrwa, nie jest to sprawa miesięcy, a raczej lat. Myślę, że 2-3 lata to minimum, ale moi szefowie mówią nawet o dłuższym okresie - powiedział Robert Bernatowicz, dziennikarz i prezenter TV Biznes dla serwisu dziennikarze.info.

-Jeżeli ktoś może zdystansować TVN24, to tylko my (…) Jeśli chodzi o czas, ile to potrwa, nie jest to sprawa miesięcy, a raczej lat. Myślę, że 2-3 lata to minimum, ale moi szefowie mówią nawet o dłuższym okresie – powiedział Robert Bernatowicz, dziennikarz i prezenter TV Biznes dla serwisu dziennikarze.info.

Według Bernatowicza zmiany w TV Biznes były koniecznością. -Bez dużych pieniędzy nie da się robić ogólnopolskiej telewizji. Wraz z pojawieniem się Polsatu wreszcie pojawiły się inwestycje, których ta telewizja potrzebowała od samego początku. Myślę, że nasi koledzy z Polsatu wprowadzili już sporo nowych elementów, choć nie widać ich jeszcze na antenie. Tak naprawdę nowa twarz tej stacji pokaże się na jesieni. Zmiana była konieczna i jest to jasne. Pojawił się sprzęt, nowe montaże, nowe pomieszczenia, wkrótce pojawią się nowe programy. Już to pokazuje, jak bardzo zmiany były potrzebne. Nie znam szczegółów strategii władz stacji, ale myślę, że przed TV Biznes stoi ważny wybór. Albo zdecydujemy się na rywalizację z TVN24, albo nastawimy się wyłącznie na widza \”biznesowego\”. Od samego początku interesowała mnie kwestia, kto jest tym widzem. Czy są to prezesi spółek, czy może gospodynie domowe? To pytanie wbrew pozorom jest najważniejsze. Myślę, że TV Biznes już pod nową nazwą będzie musiała poszerzyć zakres swoich widzów, wzbogacić program o tematy niezwiązane z biznesem – powiedział Robert Bernatowicz.

Dziennikarz zdradza, że Dorota Gawryluk chce dotrzeć do zupełnie nowych widzów, którzy do tej pory odwracali głowę na samo słowo biznes. – Dorota to silna osobowość, po przygodzie z Wiadomościami jako jedyna z nas ma \”znaną twarz\” i na pewno będzie silnie utożsamiana z naszą stacją. Jeżeli TV Biznes odniesie sukces, to będzie to uważane za sukces Doroty – tak po prostu jest. Co uważam za sukces? Odebranie monopolu TVN24 z pozycji stacji informacyjnej. TVP3 nigdy nie zbliżyło się nawet do TVN24 i będzie miało z tym zawsze trudność, gdyż jest pod butem polityków. V Biznes jest stacją niezależną, opartą o prywatny kapitał. Jeżeli ktoś może zdystansować TVN24, to tylko my. Jeśli chodzi o czas, ile to potrwa, nie jest to sprawa miesięcy, a raczej lat. Myślę, że 2-3 lata to minimum, ale moi szefowie mówią nawet o dłuższym okresie. Polsat trochę się spóźnił i zaczyna odrabiać straty, ale pozycja druga w tym wyścigu jest bardzo dobra, bo łatwiej jest zaatakować lidera… może być ciekawie! Ale powtarzam – potrzeba kilku lat – dodaje dziennikarz.

Bernatowicz zaznacza, że do tej pory wszelkie zmiany są niewielkie, bo nowi właściciele \”sprawdzają\” możliwości zespołu, próbują nowych rozwiązań, jednak od września będzie to zupełnie nowa stacja.

Robert Bernatowicz to dziennikarz radiowy i telewizyjny. Szef publicystyki w TV Biznes, autor audycji autorskich w Polskim Radiu. Od wielu lat prowadzi Fundację NAUTILUS

Źródło: dziennikarze.info